Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Foto: FB Aleše Kořínka

Aleš Kořínek: Muž, který dal před fotbalem přednost golfu

PRAHA Roky jistil bránu ligového Zlína před kulatým „nesmyslem“. Pak se ale něco zlomilo a Aleš Kořínek se rozhodl s fotbalem skončit. Přešel na golf a svého rozhodnutí nelituje!

Psal se rok 2013, když se Aleš Kořínek nedohodl se Zlínem na smlouvě a fotbalový klub opustil. Tím neskončilo pouze jeho působení v tomto tradičním ligovém týmu, ale také celá jeho fotbalová kariéra. Kořínek si totiž našel náhradu ‒ golf. A nutno podotknout, že mu to jde vážně dobře! Muž, který dříve bránil míči projít mezi tyče, teď se stejným umem i zápalem míčky umisťuje.

Změna sportu mu prospěla

Rodák z Vlkoše u Kyjova prokázal, že je možné za relativně krátkou dobu vyměnit jeden sport za druhý, aniž by došlo k výraznější ztrátě kvality. Kořínek totiž nemá daleko k tomu, aby se vypracoval mezi skutečnou světovou elitu. Sám ovšem přiznává, že je to cesta trnitá a dokonce o poznání těžší, než jakou musel urazit během své fotbalové kariéry.
Boj to byl už od samého počátku, kdy se musel potýkat s nedostatkem financí, protože mu navzdory uzavřeným dohodám odpadlo několik očekávaných sponzorů. Významnou část investic tak musel pokrýt penězi, které vydělal ještě jako fotbalista. To je prý u golfistů docela častý problém ‒ zvláště u těch českých.
I přes všechna úskalí Kořínek ani na minutu nelituje dne, kdy pověsil kopačky na hřebík a z fotbalové jistoty přešel do dobrodružnějších vod profesionálního golfu, ve kterých si mimochodem buduje stále významnější pozici. Nám proto nezbývá, než mu do další kariéry popřát hodně štěstí a úspěchů.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru