Foto: Pixabay

PRAHA Pokud golfisti sledují módní trendy, pak nejspíš ano. Barvou roku 2020 je totiž klasická modrá. Tak praví Pantone. V jeho vzorníku ji najdete pod označením Pantone 19-4052 Classic Blue.

Není to nic převratného, barva roku je vyhlášena každoročně, a někdy bývají rovnou dvě. Tato skutečnost je důležitá především pro módní návrháře a bytové architekty, ale oni se jí určitě dovědí dřív než veřejnost, protože jsou prostě připraveni.

Móda má vždycky předstih

Troufám si tvrdit, že nejlepší pánskou módu od klasické a společenské přes casual po sportovní můžete vidět ve Florencii. Veletrh Pitti Uomo je vysoce sofistikovaný, odehrává se ve staré pevnosti a žije jím celé město. Modely můžete vidět i v ulicích, konají se pomalé cyklistické projížďky, a každý cyklista je zároveň manekýn. Oblečení pro letošní jaro a léto se ve Florencii ukazovalo v červnu 2019. A na přehlídce hostující značky Givenchy se už ta krásná modrá objevila.

Modrý úplet pro kluky i holky … Marco Vincenzo Pitti, Italics special, PU Firenze

Barva, která sluší každému

Modrá je opravdu nádherná barva, trochu vznešená, hodně uklidňující, elegantní, nepodléhá žádným tlakům, snese se na oblečení i v interiéru jako nadčasová záležitost. Modrá polo košile se hodí ke kalhotám barvy bílé, béžové, pískové, k různým odstínům šedi, ale také k růžové, lososové, korálové (ta byla barvou roku loni), žluté, jarní zelené. Možná by bylo kratší říci, že se hodí téměř ke všemu. Snad jen kombinace modré a černé není moc příjemná. Té módní modré, samozřejmě, jinak světlá letní obloha, nebo pomněnka jdou s černou moc dobře. A na modrou džín (obecně denim) zapomeňte, to nemá na golfovém hřišti co dělat! Jedno úskalí modrá má. Uklidňuje a tlumí. Ale vlastně při sportu a vyměřování úderu se nedíváte na sebe, vaši modrou vidí protivník, ne? A to se může hodit.

Co říká móda pro jaro a léto?

Velkoryse sbližuje pánskou a dámskou sekci. Na molech měli pánové sukně, dámy volná pánská saka. Také. Ale molo je molo, to je show, která vás nenutí, abyste tak vyrazili na ulici. Je důležité všímat si střihů, opakujících se prvků, protože z nich se bude tvořit oblečení pro lidi. Za pozornost stojí určitě volné kalhoty, velmi pohodlné dlouhé košile, které se nechávají volně přes kalhoty. To je v horku velmi příjemné. A pak vzorečky, drobné, ženské, které se stěhují do pánského šatníku. Najdete je nejen na tričkách a košilích, ale i na kalhotách, sakách a převlečnících. To jsou takové lehounké kabáty … Také úplety, které byste hledali spíš v dámském oddělení, jsou pro pány k dispozici. Šikovnou pletenou, nebo i háčkovanou vestu přes tričko s límečkem můžete mít i při tom krásném sportu, kterému se už tak dlouho říká golf.

Foto: Archiv redakce
Florencie žije dvakrát do roka módu pro všechny muže

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru