Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Depositphotos

Golfové turnaje v Česku mají i pro amatéry lákavé výhry

PRAHA Peníze za první místo v golfovém turnaji amatéři nikdy získat nemohou. Neznamená to ale, že by pořadatelé soutěží nelákali na zajímavé výhry. Co všechno ale může dobrý golfista získat na českých travnatých kolbištích?

Ke sportu už v dnešní době tak nějak patří, že jsou vítězové za své výkony oceněni mnoha způsoby. A ani golf v tomto ohledu není výjimkou. Uveďme si alespoň dva příklady z letošního roku, které ukazují na štědrost i pestrost možných ocenění. Tím prvním je Golf Channel Open ‒ zbrusu nový formát prostého jednodenního turnaje bez jakékoliv návaznosti na širší sérii. 

Výhra jako vstupenka do profi turnaje

Zmíněný turnaj se konal letos 4. května na Kácově a krom tamního překrásného hřiště dokázal hráče nadchnout i nabízenými cenami. Byly vskutku nezvykle originální. Nejlepší hráči dvou rovnoměrně rozdělených HCP kategorií totiž obdrželi dva VIP vstupy do tzv. hospitality na 18. jamce během letošního D+D REAL Czech Masters. To je jediný turnaj evropské série European Tour, který se hraje ve východní Evropě. Ze všech skórkaret účastníků turnaje Golf Channel Open byli dále vylosováni absolutní vítězové, kteří obdrželi vstup mezi elitu na exkluzivní Pro-Am turnaj.

Škodní nebyli ani hráči na druhém a třetím místě, přičemž první zmínění obdrželi vstup do VIP Hospitality u 18. jamky na letošním D+D REAL Czech Masters, zatímco bronzoví golfisté získali celodenní vstupy do nového VIP stanu u patnácté jamky na stejném turnaji evropské série. Doplňkovou samozřejmostí byla i řada dalších drobnějších ocenění od partnerů stanice Golf Channel.

Cena jako víno

Jen o pár dnů později, 11. května 2019, se mohli amatérští golfisté (případně profesionálové bez nároku na ocenění) zúčastnit na hřišti Loreta Golf Pyšely série HAPPY GOLF tour. I tato série má zajímavé výhry. Absolutní vítěz se mohl těšit na osmidenní golfový zájezd do Turecka, ke kterému si musel doplatit pouze letenku. Zpříjemnit pobyt si tam pak mohl i dalšími cenami ‒ například lahví luxusní whisky. Kvalitní alkohol obdrželi i všichni hráči do desátého místa. Dalšími cenami byly vouchery do sportovní prodejny Golf House, golfové pojištění GolfPlan a řada dalších věcných cen.

Promotéři českých turnajů se ale snaží nasadit atraktivní ceny i pro profesionální hráče. Například na turnaji D+D Real Czech Challenge v rámci série European Challenge Tour, nebo i samotný D+D Real Czech Masters, ze série European Tour byla mezi hráče rozdělena úctyhodná odměna ve výši 1,17 milionu eur.  Není divu, že se promotéři snaží. Konkurence je velká, a tak je maximálně vítaný každý krok, který povede k dalšímu rozvoji turnaje a přilákání nových sponzorů, diváků a novinářů. 

kor/z

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru