Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Jaký golfový bag zvolit, který bag bude pro jednotlivé úkoly nejvhodnější.

Jaký golfový bag bude na golfovém hřišti nejlepší?

Golfový bag je jedním ze základních vybavení golfisty. Těžko si lze představit hráče, který nosí v rukou golfové hole, a koneckonců hole nebo golfové míčky nejsou to jediné, co si s sebou na několikahodinovou hru bereme. Především jsou to však hole, kterých může být až 14, které musíme někde umístit, abychom se mohli efektivně a pohodlně pohybovat po golfovém hřišti. Čím bychom se tedy měli řídit při výběru golfového bagu?
Golfový bag by měl být především sbalitelný a funkční. Důležitá je samozřejmě také odolnost a pevnost výrobku, komfort používání, individuální preference, estetika nebo věrnost konkrétní značce. Na trhu je obrovský výběr, ale vyplatí se nákup zvážit a pořídit si golfový bag, který vám usnadní a ještě více zpříjemní čas strávený na golfovém hřišti.

Golfový bag se 6 místy na hole se obvykle nazývá "stand bag" nebo trolley bag.

Cartbagy a standbagy – nejoblíbenější golfové bagy

Golfový cartbag je nejčastěji používaným bagem na vozík, standbagem, cestovním bagem a bagem na golfový turnaj. Cartbagy se vyznačují většími rozměry – jsou určeny k přepravě golfového vybavení v doprovodu vozíku. Hráče nezatěžují a jsou obvykle bytelné, sbalitelné a robustní. Mezi nejoblíbenější značky vyrábějící tyto typy golfových bagů patří Callaway, Mizuno, Longridge, Motocaddy, Tylor, Tittleist a Wilson Staff.
Příkladem cart bagu je Callaway Tour Staff Cart Bag Epic Flash, který je neuvěřitelně nosný a vyrobený v nejvyšší kvalitě. Tento golfový bag má 14 samostatných přihrádek s měkkou velurovou úpravou, z nichž každá je určena pro jinou golfovou hůl.

Tato taška nabízí dostatek přihrádek na hole pro základní sadu 14 holí spolu s potřebným příslušenstvím.

Tento bag, stejně jako mnoho dalších typů cartbagů, má samostatné přihrádky na různé příslušenství a oblečení nebo deštník, což zajišťuje, že vše zůstane uklizené. Bag je voděodolný, takže se nemusíme bát o své vybavení v případě deště. Výborný je také Callaway Org 14 nebo hybridní golfový bag, který lze nosit jako batoh i přenášet na vozíku – Callaway Fairway 14 Stand Bag. Mezi špičkové bagy na vozík patří také například Mizuno BR-D4C, Mottocaddy Pro Series, Taylor Made Storm Waterproof a Titleis Premium StayDry.
Standbagy na golf, jak snadno uhodnete, jsou o něco menší než ty na vozík. Standbagy jsou určeny k nošení na zádech, k čemuž jsou obvykle vybaveny speciálními popruhy, a proto jsou lehčí a lépe ovladatelné. Příkladem takové brašny je pistolová brašna Masters SL500. Golfový bag Longridge Travelite 5″ je určen pouze pro část soupravy. Je velmi lehký, zabírá málo místa a je ideální pro přepravu golfových holí, když s sebou nepotřebujeme brát celý set. Dalším příkladem stojanového golfového bagu je Titleist Player 4 Carbon. Je neuvěřitelně lehký (váží méně než 1,3 kg), pohodlný a funkční a má mnoho kapes na různé příslušenství.

Výběr golfového bagu – na co si dát pozor?

Výběr golfového bagu tedy závisí na tom, kolik času trávíme na golfovém hřišti, jakým způsobem tento čas trávíme – zda více hrou nebo tréninkem, a tedy zda potřebujeme nosit celou sadu golfových holí nebo jen několik na trénink. Se 14 golfovými holemi a celou řadou vybavení a mnoha hodinami strávenými na golfovém hřišti bude pohyb s bagem na kolečkách jednodušší a mnohem pohodlnější. Pokud však plánujeme rychlý výlet a krátkou tréninkovou hru pro odreagování, nebo pokud míříme na golfové hřiště na motorce či skútru, bude jednodušší hodit si na záda lehký, praktický přenosný bag. Jako nadšenému golfistovi se vyplatí mít k dispozici jak prostorné a sbalitelné bagy na vozík, tak menší, lehké a praktické bagy na stojáka.

V případě golfových bagů TaylorMade nabízí společnost bagy se šesti místy pro hole i s více místy, které se přizpůsobují různým preferencím a potřebám golfistů.
Ti, kteří hodně cestují a chtějí hrát golf během svých cest na různých místech nebo se účastnit turnajů, by se měli také zásobit golfovým cestovním bagem. V takových taškách můžeme bezpečně přepravovat své golfové vybavení a užívat si tento sport v různých koutech světa.
Širokou nabídku golfových bagů naleznete na webových stránkách:
Golfchampion.cz

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru