Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Golfové hole pro začátečníky se liší od holí určených pro pokročilé golfisty a nabízejí snadnější ovládání a větší odpouštění chyb.

Golfové hole pro začínající hráče. Jsou stejné jako pro pokročilé golfisty

Správně zvolené golfové hole mají vliv na pohodlí a výsledky hry bez ohledu na úroveň golfisty. Vhodně zvolené golfové vybavení minimalizuje riziko zranění a zvyšuje efektivitu úderů. Typy holí jsou samozřejmě pro všechny hráče stejné; na golfovém hřišti můžete mít za sebou maximálně 14 holí. Vzhledem k úrovni propracovanosti a zkušenostem v golfu bychom však při nákupu golfových holí měli věnovat pozornost různým aspektům.

Sada golfových holí TaylorMade RBZ je vynikající volbou pro začínající golfisty a nabízí nejen výjimečnou kvalitu provedení, ale také všestrannost a výkon na hřišti.

Jaké golfové hole pro amatéra?

Při výběru prvních golfových holí byste měli zohlednit parametry své postavy, především svou výšku a vzdálenost mezi zápěstím a zemí – měří se samozřejmě ve vzpřímené poloze s rukama položenýma podél těla. Pro začátek byste měli zvolit grafitové nebo ocelové železné golfové hole. Užitečný je také putter a golfové hole pro kratší hru (včetně pitching wedge, sand wedge).

Pokud jste na začátku svého golfového dobrodružství, vyplatí se koupit golfové hole určené pro začátečníky. Navenek se od holí určených striktně pro pokročilé liší pouze v detailech, ale rozdíl ve hře je znatelný. Bude mnohem snazší udělat první kroky v tomto sportu, když začnete s vybavením určeným pro amatéry. Hotové sady pro začátečníky nabízí mnoho golfových značek, včetně Callaway nebo Cleveland. Samotná značka však není tak důležitá jako kvalitní a vhodně dimenzované golfové hole. Golfová hůl by měla především dobře padnout do ruky a provádění úderů by mělo být pohodlné. Při výběru golfového vybavení se také vyplatí nechat si poradit od zkušenějších hráčů nebo profesionálů.

Amatérské golfové sety jsou navrženy tak, aby umožňovaly snadnou hru a pomáhaly rozvíjet dovednosti. Tyto sady obvykle nabízejí hole, které odpouštějí.

Při golfovém švihu se zapojuje 130 svalů našeho těla. Golf je tedy jen zdánlivě statický sport. Stejně jako v jiných sportech může i v golfu dojít ke zranění. Špatně padnoucí golfová hůl, se kterou provádíme mnoho úderů, přímo ovlivňuje zdravotní aspekty golfisty. Pokročilí hráči již golfovou hůl cítí. Naopak amatéři by se při výběru hole měli zaměřit na pohodlí, které při manipulaci s holí pociťují. Pokud golfová hůl dobře padne, má správnou délku a tloušťku shaftu a dobře padnoucí grip, měli byste se při jejím používání cítit pohodlně.

Golfové hole a úroveň zkušeností

Čím více hodin strávíte hraním golfu a čím více máte zkušeností, tím snadněji si podle toho vyberete golfovou hůl. Mezi nejoblíbenější golfové hole, které si můžete koupit, patří golfové hole Titleist. Při nákupu golfových holí stále záleží na neměnných parametrech, tj. vzdálenosti zápěstí od země nebo velikosti a stavbě ruky, ale existuje mnoho faktorů, které se vyvíjejí s úrovní hry. Chcete-li si vybrat správný grip, změřte vzdálenost od zápěstí ke konci nejdelšího prstu a délku tohoto prstu a poté ji porovnejte s veřejně dostupnou tabulkou. Výběr správného typu úchopu je nesmírně důležitý v každé fázi hry bez ohledu na naše zkušenosti. Příliš malý grip uvolňuje úchop, zatímco příliš velký ztěžuje správný úchop. Proměnlivé faktory, jako je rychlost švihu, tzv. carry distance, tj. vzdálenost, kterou golfový míček urazil za letu, a také schopnost manipulace s holemi, se mění se zkušenostmi na golfovém hřišti. Analýza minulých výkonů hráče je velmi jednoduchá metoda, která je užitečná pro výběr správné tvrdosti shaftu. Nejlepší tvrdost shaftu se vybere na základě opakovaného švihu s holí.

Výběr správných golfových holí v závislosti na úrovni hry je klíčem k dosažení maximálního výkonu a pohodlí při hře.

Mnoho golfových značek nabízí golfové hole nebo celé golfové sady určené speciálně pro pokročilé nebo středně pokročilé hráče. Golfové hole lze zakoupit v obchodě s golfovým vybavením Golfchampion.cz. Jedná se většinou o golfové hole ze segmentu tzv. super game improvement, určené pro lidi, kteří již udělali své první golfové krůčky, mají zelenou kartu a hledají golfové vybavení, které jim umožní dosahovat stále lepších výsledků.

 

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru