Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Piłki golfowe dla początkujących często charakteryzują się większą wybaczalnością i miększym odczuciem, podczas gdy piłki dla zaawansowanych oferują precyzję, kontrolę i dłuższe odległości.

Golfové míčky pro začátečníky i pokročilé hráče

Jak je známo, nejdůležitějším vybavením každého golfisty je samozřejmě golfová hůl. Tuto hru však nelze hrát bez golfového míčku. Na první pohled se golfové míčky od sebe příliš neliší. Všechny jsou kulaté a mají stejnou velikost, která je určena pravidly. Golfový míček by neměl přesáhnout 45,93 g a jeho průměr nesmí být menší než 42,67 mm. Na druhou stranu materiál, ze kterého jsou golfové míčky vyrobeny, je libovolný. Nejčastěji se k tomuto účelu používá plast, pryskyřice, guma a balata.

Piłeczki golfowe Titleist są uznane jako jedne z najlepszych na rynku, oferując doskonałą jakość wykonania, długotrwałą trwałość i doskonałe osiągi w locie oraz na greennie.

Rozdělení a typy golfových míčků

V závislosti na výrobní technice však mají golfové míčky různou tvrdost, což je klíčová proměnná, která ovlivňuje dosažené výsledky. Rozlišujeme měkké, normální a tvrdé golfové míčky. Měkké golfové míčky mají nejvyšší spin a obecně nejvyšší trajektorii. Doporučují se pro pokročilejší hráče. Normální golfové míčky jsou určeny pro amatéry a středně pokročilé golfisty. Tvrdé golfové míčky naopak spin co nejvíce snižují, takže jsou schopny letět rovně a daleko. Tento typ míčků je určen pro začátečníky.

Golfové míčky můžeme také rozdělit podle technologie výroby na jednodílné, dvoudílné a třídílné. Začátečníkům doporučujeme zvolit jednodílné míčky. Na začátku golfového dobrodružství dochází k chybným úderům a snadněji se míček ztratí a jednodílné míčky jsou jednoduše levné. Jednodílné golfové míčky jsou také odolné – jsou vyrobeny z tvrdého gumového plastu potaženého Surlynem. Jsou známé jako drivingové míčky – používají se při tréninku na driving range. Dvoudílné golfové míčky jsou plněny pryskyřicí. Vyznačují se tím, že je lze poslat na větší vzdálenost bez použití velké síly. Jsou přesnější. Třídílné míčky jsou naproti tomu vyplněny vysoce kvalitním plastem a obklopeny další vnitřní vrstvou a surylem, uretanem nebo jinou měkkou surovinou. Třídílné golfové míčky jsou vzhledem k propracovanosti své konstrukce drahé a bohužel se rychleji kazí než jednodušší míčky. Existují také golfové míčky vyrobené ze čtyř nebo pěti vrstev, ale ty jsou velmi vzácné.

Jedním z oblíbenějších modelů jsou golfové míčky Callaway.

Golfové míčky s měkkým povrchem jsou mezi hráči golfu stále oblíbenější, protože poskytují potěšení a kontrolu při hře.

Pět stupňů náročnosti – jak si vybrat golfový míček?

Na trhu je velmi široká nabídka vybavení, jako jsou golfové míčky, pro různé úrovně dovedností. Golfové míčky bychom měli vybírat především s ohledem na naše dovednosti a zkušenosti v tomto sportu. Tvrdší míčky se doporučují těm, kteří si na golfovou hru teprve zvykají. Především umožňují dosáhnout větších vzdáleností a také kompenzovat horší údery.

V golfu existuje pět stupňů hráčů podle HCP neboli hendikepu. Tento termín v amatérském golfu označuje vyrovnání hracích podmínek, které spočívá v přičtení určitého počtu úderů ve hře. Ty se odvozují od parametrů hřiště a přesného hendikepu hráče, udávaného na jedno desetinné místo. První úrovní je již zmíněný hráč začátečník, následuje amatér (od HCP 36), středně pokročilý (od HCP 27), zkušený (od HCP 18) a pokročilý (od HCP 9). Amatér, jak snadno uhodnete, je člověk, který má málo zkušeností a stále dělá mnoho chyb. V této fázi se stále doporučují tvrdší golfové míčky. Středně pokročilý hráč si již může golfové míčky vybírat sám podle svých schopností. Dalším stupněm je zkušený golfista, který si již vytvořil svůj vlastní styl hry a vhodný golfový míček závisí na jeho individuálních způsobech odskoku. Poslední úroveň, pokročilý hráč. Zde je výběr správného golfového míčku rozhodující. V této fázi může správně zvolený golfový míček výrazně ovlivnit přesnost úderů a zlepšit tak výkonnost hry.

Při výběru správného golfového míčku je třeba vzít v úvahu vaši úroveň hry, preferovaný typ hry, fyzické predispozice a vaše individuální preference pro pocit, vzdálenost a kontrolu při úderu.

Je tedy vidět, že správně zvolený golfový míček má velký význam jak z hlediska herního komfortu (na začátku se vyplatí koupit levnější a tvrdší míčky,), tak z hlediska dosahování stále lepších výsledků s tím, jak se zvyšuje úroveň naší pokročilosti ve hře.

Golfový obchod Golfchampion.cz

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru