Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
W świecie golfa, wybór odpowiedniej piłeczki golfowej ma ogromne znaczenie dla osiągnięcia sukcesu na polu golfowym.

Golfové míčky – proč jsou v golfu tak důležité?

Každý si je dobře vědom toho, jak důležitou součástí golfu jsou hole.
Každý golfista věnuje mnoho času dokonalému výběru golfových holí, aby maximalizoval svůj potenciál ve hře. Je však třeba mít na paměti, že stejně důležitým procesem je i golfový míček a jeho výběr.

Golfové míčky nejsou jen obyčejné míčky, ale složité struktury, které ovlivňují rychlost, vzdálenost, rotaci a ovládání míčku za letu.

Golfový míček – klíčové informace

Golfové míčky jsou nedílnou součástí tohoto ušlechtilého sportu, který vznikl na Britských ostrovech. V průběhu let se technické specifikace míčků drasticky měnily, aby na jedné straně vyhovovaly rostoucím nárokům hráčů a na straně druhé co nejlépe využily svůj potenciál.

Prvním aspektem, který je třeba vzít v úvahu při výběru golfového míčku, je rychlost úderu.
Dnes je tedy golfový míček nejčastěji vyroben z gumy, případně pryskyřice. Je takový moderní golfový míček těžký? V žádném případě. Váží 46 gramů a jeho celkový průměr nepřesahuje 42,67 milimetrů. To jsou nesmírně důležité parametry pro to, aby byl míček schválen pro oficiální soutěže, takže navzdory mnoha dalším vlastnostem, kterými výrobci své modely obohacují, jsou si v podstatě podobné.

Ovlivňuje výběr míče naši hru?

Výběr správných míčků, které se přizpůsobují rychlosti úderu, poskytují kontrolu, spin, stabilitu a cit, může výrazně ovlivnit výkon a spokojenost se hrou.

V mnoha sportech nemají používané doplňky a vybavení na naši hru absolutně žádný vliv. V golfu tomu tak není. Obojí, hole i míčky, jsou základem, který určuje optimální výkon.
Jak ovlivňuje specifičnost golfového míčku naši hru? Záleží na jeho tvrdosti a velikosti. Míčky mohou být měkké, středně tvrdé, ale i tvrdé. Úroveň tvrdosti, ale také velikost míčku určuje, jak daleko doletí při stejné síle úderu. Neméně důležitá je i samotná konstrukce míče, tedy počet použitých vrstev. Tato vlastnost do značné míry určuje trajektorii letu, tj. výšku, s jakou míč doletí k cíli. To je jen několik z mnoha vlastností golfového míčku, které mohou ovlivnit kvalitu naší hry. Proto ještě před zahájením první hry pečlivě analyzujme své schopnosti a přizpůsobme model míčku svým potřebám.
Golfchamion

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru