Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Základním příslušenstvím potřebným pro golf jsou golfové hole, bag na hole, golfové rukavice a golfové míčky. Bez nich by bylo obtížné hrát.

Golfové příslušenství – základní vybavení golfisty

Základním vybavením každého golfisty jsou samozřejmě golfové hole, míček a bag. Kromě těchto naprostých základů je pro golfovou hru nezbytné nebo velmi užitečné i poměrně velké množství dalších doplňků.

Základním vybavením každého golfisty jsou samozřejmě golfové hole.

Golfové rukavice, čepice a golfové boty – naprostá nezbytnost pro hráče golfu

Golfové rukavice jednak chrání ruku hráče a jednak zlepšují stabilitu úderu. Hůl v ruce neklouže, úchop je pevný a stabilní. V létě rukavice chrání před potem, na podzim a v zimě před chladem. Stabilizují úchop také v dešti. V praxi hra bez rukavic způsobuje nepohodlí a z dlouhodobého hlediska bolestivé otlaky. Golfisté se shodují, že jednou můžete hrát bez rukavic a nic se nestane, ale trvale jsou nezbytnou součástí golfového vybavení.

Golfové rukavice, čepice a golfová obuv jsou pro hráče golfu naprostou nezbytností, protože poskytují nejen pohodlí a ochranu, ale také zlepšují techniku a výkon při hře.

Golfové příslušenstvíje při hře nezbytností každého golfisty.

Další nezbytný doplněk golfisty – baseballová čepice. Především vás chrání před sluncem, a to jak před úpalem a spálením obličeje, když v horkém dni strávíte několik hodin na otevřeném prostranství golfového hřiště, tak před slunečními paprsky, které vám neustále svítí do očí. Díky stínítku máme lepší viditelnost, nemusíme neustále mhouřit a namáhat oči, a to se samozřejmě promítá do lepší přesnosti při odpalu. Dámám kšiltovka pomáhá zkrotit účes ve větru, což také napomáhá viditelnosti – žádný ztracený pramen vlasů nebude zakrývat výhled při úderu.
Další nezbytnou součástí vybavení každého golfisty je správná golfová obuv. Pro ty, kteří jsou na nohou několik hodin a zdolávají několik kilometrů golfového hřiště, je důležité, aby obuv byla pohodlná a vyhovující. Značky jako Adidas, Nike, Mizuno nebo Skechers nabízejí golfovou obuv, která poskytuje pohodlí a komfort při hře bez ohledu na povětrnostní podmínky – ať už v horkých nebo deštivých dnech. Vhodně tvarovaná podrážka také zajišťuje stabilitu při úderech.
Je třeba mít na paměti, že jedním z pilířů specifik tohoto sportu je golfová etiketa. Jedním z klíčových prvků golfové etikety je zase oblékání golfistů. Ten předpokládá vhodné oblečení, které zahrnuje kalhoty (džíny nebo tepláková souprava nepřipadají v úvahu), polokošili s límečkem, dále rukavice, obuv a volitelnou pokrývku hlavy – čepici s kšiltem nebo samotný kšilt. Nejde tedy jen o praktické, ale také o estetické hledisko.
Kromě základního vybavení, jako jsou golfové hole, golfový míček, bag na hole a vozík na bag, existuje celá řada dalšího příslušenství. Mezi ně můžeme zařadit mimo jiné headcovery, což jsou chrániče golfových holí. Headcovery jsou k dispozici v klasickém provedení, ale také v mnoha verzích na míru, například v podobě maskáčů. Headcovery fungují jako kryty holí a chrání jejich hlavy před poškozením. Sluneční brýle a deštník se hodí také k základnímu oblečení na golfové hřiště. Sluneční brýle samozřejmě pro horké slunečné dny a deštník, abyste v lijáku mohli pokračovat ve hře golfu a nezmokli v prudkém dešti.

Něco, co se může hodit nejen během deštivých golfových her, ale i v největších vedrech - golfový deštník.

Velmi užitečné jsou také nejrůznější držáky na golfové bagy, například na pití, deštník, GPS nebo mobilní telefon, tedy věci, které chcete mít vždy nahoře a po ruce. Za nepříznivého počasí jsou užitečné také obaly na bag a na golfové hole, které je chrání před deštěm. Hodí se také ručníky a nejrůznější čisticí prostředky, které lze připnout na bag a použít k odstranění nečistot ze země a trávy z golfových holí a bot. Na trhu je také k dispozici celá řada tréninkových doplňků – tréninkové gripy, tréninkové míčky, tréninkové hole, tréninkové podložky, sítě a další pomůcky určené k tréninku i na suchu, mimo golfové hřiště. Tím to samozřejmě nekončí, protože existuje spousta příslušenství, které golfistům usnadní život. V nabídce mnoha značek najdete tuby na golfové míčky, speciální bagy a tyče na míčky, přenosné minigolfové sety, golfové jamky s praporky, radary pro měření rychlosti švihu, zrcátka pro trénink puttování, značky míčků, klipy a podobně. Milovníci golfových pomůcek si tedy mají z čeho vybírat. Celý sortiment vybavení je k dispozici na adrese:
Golfchampion.cz

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru