Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Pixabay

PRAHA Tigera Woodse, dlouholetou golfovou světovou jedničku, znají i ti, co tomuto sportu moc nehoví. Letošní rok pro něj znamenal návrat do úzké špičky světových golfistů. Po čtrnácti letech po vážných zdravotních i osobních problémech třiačtyřicetiletý golfista totiž vyhrál největší golfový turnaj světa ‒ Masters ‒ v americké Augustě. 

Woodse lidi obdivují pro jeho pověstný „tah na branku“, tedy spíše na jamku, což mu vyneslo řadu úspěchů.  Za prvé ‒ přivedl sport, který ještě v 90. letech minulého století nebyl sportovními fanoušky brán moc na zřetel ke „světové“ pozornosti. Tím také „zařídil“ lepší ocenění turnajů a hráčů a větší mediální zájem. Ukázal ale i lidem, že i úspěšný člověk může spadnout na dno a znovu se z něj vyhrabat.

Americký golfista dosáhl na vrchol sportovní kariéry hlavně díky svému otci, který ho vedl už od dvou let ke sportu . Vštípil mu píli a enormními tréninky i vůli zlepšovat se, a být tak dokonalejší než soupeři. Od něj získal i jméno Tiger, jako vyjádření solidarity s jihovietnamským vojákem, se kterým bojoval ve vietnamské válce. To thajská maminka Woodsovi dala buddhistické vnímání světa. Světovému žebříčku profesionálních golfistů kraloval neuvěřitelných 683 týdnů. Je držitelem 79 prvenství v turnajích na americké PGA Tour a 40 titulů na European Tour. Má i 14 titulů z prestižních turnajů „major“ a v této statistice je druhý v historii za legendou golfu Jackem Nicklausem, který vyhrál 18krát.

Woods je znovu na špičce

Že je ale Woods normálním člověkem, ukazuje třeba jeho „rituál“ v oblečení na turnajích. Pokud se totiž dostane do finálového kola, vždy přijde v červeném tričku Nike a černých kalhotách. Letos v květnu mu americký prezident Donald Trump udělil Prezidentskou medailí svobody jako čtvrtému golfistovi americké historie, nejvyšší civilní vyznamenání v USA. Rok 2019 bude pro něj vždy úspěšný. Třiačtyřicetiletý golfista totiž letos v dubnu předvedl senzační návrat do světové špičky, když vyhrál největší golfový turnaj světa ‒ Masters ‒ v americké Augustě.

Tiger Woods (44 let)

  • Místo narození: Cypress, Kalifornie, USA.
  • Vyhrál pětkrát turnaj Masters, třikrát US Open, čtyřikrát PGA Championship a třikrát British Open.
  • Woods vede PGA v počtu vítězstvích mezi aktivními profesionálními hráči a je také lídrem v žebříčku peněz. Podle amerických statistik vydělal dosud Woods téměř 130 milionů dolarů (2,73 miliardy korun).
  • Hraje s míčky Bridgestone Golf Tour B XS. (V ČR stojí balení 12 ks 1 300 Kč).
  • Značky holí, se kterými hraje: Putter Titlest, ostatní TaylorMade.

Zdroj dat/foto: Tiger Woods, PGA Tour, CNN a CNBC

kor/z

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru