Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Foto: PGA Tour

Alex Čejka: Muž, který zanesl Česko do golfové mapy

PRAHA Je to už skoro jedenáct let, co navzdory zdravotním problémům Alex Čejka ve finále The Players Championship málem porazil legendárního Tigera Woodse. Ale ani porážka od golfové legendy však rodákovi z Mariánských Lázní úsměv z tváře nesmazala. Proč taky? Úspěchů má za sebou již celou řadu a dost možná ještě neřekl své poslední slovo.

Proslulý český golfista Alex Čejka měl tehdy v Ponte Vedra Beach na holi golfovou senzaci. Nakonec však neudržel náskok pěti úderů a propadl se až na deváté místo. Úspěchy i neúspěchy ‒ takový už je úděl profesionálního sportovce.

První vítěz turnaje European Tour původem z Čech

Alex Čejka zahájil profesionální kariéru v roce 1989 a za svůj největší dosavadní úspěch považuje kromě postupu na prestižní turnaje do Ameriky zejména vítězství na Volvo Masters ve Španělsku v roce 1995. Kromě toho se mu podařilo v roce 2015 zvítězit na turnaji Puerto Rico Open, což z něj učinilo vůbec prvního golfistu z České republiky, kterému se podařilo zvítězit na PGA Tour.

Nejsou to však pouze sportovní výkony, které českého rodáka hrajícího golf pod německou vlajkou proslavily. Mimo jiné má pověst velkého gentlemana se smyslem pro fair-play, což během své kariéry opakovaně prokázal. Jedním příkladem za všechny může být turnaj v americkém Hilton Head, na kterém Čejka úspěšně zahrál cizí míček. Přiznal se k tomu a musel podle pravidel turnaj ukončit. Můžeme být tedy právem hrdí na to, že se jedná o českého rodáka. A to navzdory skutečnosti, že do České republiky jezdí minimálně a většinu svého času tráví v Německu a ve Spojených státech amerických.

Alex Čejka (48 let)

  • Narozen v Mariánských Lázních.
  • Českou republiku opustil jako uprchlík v devíti letech, později spolu s otcem žil ve Frankfurtu nad Mohanem- Nyní žije v Las Vegas a střídavě i v Praze.
  • Profesionálním hráčem od roku 1989.
  • Největší vítězství: Volvo Masters na hřišti Valderrama Golf Club v roce 1995.
  • Další vítězství: Korn Ferry Tour, 2014 Pacific Rubiales Colombia Championship Presented by Claro a 11 mezinárodních turnajů.
  • Hraje holemi a míčky značky Callaway

Zdroj dat: PGA Tour, European Tour

kor/z

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru