Lidé & styl
Lukáš Vincent

Bílý dům je pro golfisty bydliště zaslíbené

Obyvatelé Bílého domu se svou náklonností ke golfu v posledních sto letech rozhodně netají. Ten současný ze svého rezortu v Lago-a-Mar udělal v podstatě alternativní centrum americké exekutivy. Za měsíc se bude volit další „nejmocnější golfista světa“. Pojďme se krátce podívat, jak se vyvíjel vztah US prezidentů s nejkrásnějším sportem.

Přečíst článek »
Lukáš Vincent

Reklama na greenu: Odkud do golfu tečou obří peníze

Oproti ostatním sportům je to tak nějak decentnější. Golfisté nemají loga přes celý hrudník či záda, značku výrobce si přečtete jaksi mimoděk jen v detailu. I přesto jsou příjmy golfu z „pronájmu reklamních ploch“ srovnatelné s největšími sportovními konkurenty. Proč?

Přečíst článek »
Lukáš Vincent

10 nejlepších golfových hlášek všech dob

Stejně jako alkohol má i golf schopnost generovat moudra a hlubokomyslné pravdy. Možná i díky tradici 19. jamek se okolo golfu vznáší myriáda skvělých výroků, aforismů, vtípků. Nejzajímavější z nich vybral magazín Bleacher Report. Užijte si je.

Přečíst článek »
Lukáš Vincent

Jaký typ golfisty jste?

Poznejte, jaký psychologický typ osobnosti jste a využijte toho na greenu. Ať už jste hráč Hrotící, Taktizující, Vlnový, Stresový nebo Vyvolený, když to víte, znalost sebe sama může být silnou zbraní.

Přečíst článek »
Lukáš Vincent

Co si pustit, když vás třeba počasí nepustí na golf

Z perspektivy čtenářů přicházíme možná s křížkem po funuse, ale během koronakrize jsme je mohli nakoukat sami. A tak vám teď můžeme nabídnout zasvěcený přehled filmů, který může být užitečný třeba v momentu, kdy vyrazíte na golfovou dovolenou a počasí bude k vašim hráčským plánům vstřícné jako letošní červen.

Přečíst článek »
Lukáš Vincent

Deset tisíc hodin ke slávě Dana McLaughlina

Kochali jste se někdy myšlenkou, jaké by to bylo, kdyby golf ‒ ta zábava, na kterou si složitě snažíte urvat čas na úkor práce nebo rodiny, ta zábava, která vás stojí nějaké to čísílko na vašem účtu, ta zábava, ze které si odnášíte střídavě euforické zážitky i momenty, kdy by hole měly kosmickou rychlostí letět do kouta ‒ byla vaším zaměstnáním? Dan McLaughlin se do realizace tohoto snu veřejně pustil.

Přečíst článek »