Lidé & styl
Pavel Daniel

Sportovci proti Covidu-19: bude golfová exhibice

Američtí sportovci se rozhodli bojovat proti světové koronavirové pandemii. Tento týden totiž tamní média zveřejnila zprávu, že dvě z největších golfových ikon historie tohoto sportu Tiger Woods a Phil Mickelson si zahrají společně s megahvězdami National Football League (NFL) quarterbacky Tomem Bradym a Peytonem Manningem exhibiční turnaj proti koronaviru.

Přečíst článek »
Pavel Daniel

Golf resorty: Zaměstnanců se zbavovat nechceme

Virová nákaza Covid-19 zastavila nejen volný pohyb lidí v Česku, ale i existenci některých oborů ekonomiky. Třeba takové restaurace, hotely, cestovní ruch nebo sportovní kluby přežívají doslova na hraně. A nemožnost vydělávat si na „živobytí“ často vede zaměstnavatele k propouštění lidí. V golfu to ale není zas kvůli specializaci pracovníků tak jednoduché.

Přečíst článek »
Pavel Daniel

Volný pohyb venku se v ČR odkládá. Zatím do 11. dubna

KRÁTKÁ ZPRÁVA (30. 3. 2020) Omezení volného pohybu po celé ČR vláda dnes prodloužila do 11. dubna 06:00 hod. Opatření omezující volný pohyb se dle vlády nevztahuje na cesty do zaměstnání, na nezbytné cesty za rodinou nebo osobami blízkými, cesty k obstarávání základních životních potřeb, do zdravotnických zařízení, dobrovolnickou či sousedskou výpomoc, na pobyty v přírodě nebo parcích a pro účast na pohřbech.

Přečíst článek »
Aleš Libecajt
Alois Žatkuliak

Golf není pro každého, ale vyzkoušet ho může každý

Jak na tom byl český golf loni a co se chystá pro letošní sezónu? Přibývají golfisté? Na kolika hřištích můžeme v roce 2020 hrát? Jak fungují projekty Se školou na golf a Bav se golfem? Projeví se u nás, že je olympijský rok a v Tokiu budou o cenné kovy hrát i golfisté a golfistky? Zkrátka docela dost otázek pro generálního sekretáře České golfové federace Aleše Libecajta.

Přečíst článek »