Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Depositphotos

Osm typů hráčů, které nechcete na golfu potkat

Díky profesoru Prymulovi se opět stal golf sportem „jednotlivců“. Ale vzpomínky na to, s jakými týpky se můžete na hřišti setkat, vám z hlavy jistě nevymizí.

Inspirováni zahraničním zdrojem, sepsali jsme vám osm typů hráčů, na něž byste nejraději zapomněli. Eventuelně se v nich nepoznali. Ale nebojte se, až se současná pandemická situace uklidní, oni vás na hřišti zase budou čekat :-).

Hledač

Ano, míčky nejsou zadarmo a dobrá hospodyně pro Titleist jistě přes plot skočí. Na druhou stranu, pokud někdo svůj míček vytrvale hledá deset a více minut, ač je jeho vytrvalost obdivuhodná, další hráči to příliš neocení. Především ti, co s ním jdou ve fleetu.

Nervák

Ne každá rána se povede, pokud se nepovede výrazně, zkazit může i výborně rozehraný výsledek a nějaké to provinění proti slušným mravům a mluvě se asi dá skousnout. Nicméně existují lidé ‒ kvůli golfové etiketě na nejvyšší úrovni je pro nedostatek příkladů přirovnejme třeba k tenistovi Johnu McEnroeovi ‒ kteří mají upouštění stresu slovní formou jako obsedantní potřebu po každé ráně. Prý to dokáží psychologové léčit.

Doktor

Méně lichotivě se jim říká „chytrolíni“. A jejich hlavní kvalitou je schopnost dodat naprosto nevyžádanou radu ohledně vašeho švihu. „Napni ruku.“ „Uvolni se u toho.“ „Vždycky sleduj míček.“ Na tenhle typ rad si pořizujeme privátní trenéry, nebo konzultujeme se zkušenějšími kolegy. Což je nicméně logika, která chytrolínovi, který dvě jamky pozpátku udělal stejnou chybu v bledě modrém, vůbec, ale vůbec nedochází.

Pan Výmluva

Tito lidé někdy bývají svým způsobem neuvěřitelně kreativní. A na každou pokaženou ránu mají připravenou originální výmluvu, která naznačuje, že jejich „neumění“ není vůbec na vině. Takže je příliš teplo nebo příliš zima. Sluníčko jim zasvítilo do očí, nebo naopak kvůli šeru neviděli dobře míček. Vybavení dosluhuje a oni ještě neměli čas si koupit nové. A konečně třeba taky: ti lidi, co se kolem nich motají, je znervózňují.

Optimista

Pozitivní případ. Člověk, který kolem sebe šíří ‒ alespoň, než jeho strategii prohlédnete ‒ vlastně docela dobrou náladu. Jeho forma je toho dne vynikající už od příjezdu na klubové parkoviště, jeho první drive skvělý, jeho krátká hra má neuvěřitelnou formu. A tyto pozitivní vibrace šíří i kolem sebe. Což, co si budeme namlouvat, potěší, protože každý se rád nechá pochválit. Když ale i na sedmé jamce po jedinečném drivu i tady míček (hloupou náhodou a špatným odskokem) skončí v roughu, ten optimismus se vám nějak začne zajídat.

Model

Všichni chceme vypadat dobře, golf si o to vlastně i tak nějak svými požadavky ohledně oděvní etikety říká. Na druhou stranu modeman vyfintěný podle posledních trendů, jehož největší starostí vedle toho, aby na hřišti vypadal dobře, je, aby si ho všichni všimli (a ideálně ho pochválili, že mu to sluší) a mající samotnou hru na druhé koleji, je prostě otravný. Zajímavé je, že zatímco ve společnosti jsou tyto vlastnosti přičítány spíše ženám, na golfu se modelové rekrutují především z příslušníků mužského pohlaví.

Mr. High tech

Golf jde mílovými kroky dopředu a pokud vás baví už nějakou tu dekádu, můžete sami srovnat, že nástroje, které jsme měli pro golfové řemeslo na začátku tisíciletí, už poněkud zestárly a není od věci je třeba modernizovat. To je jeden přístup. Ten druhý je neustále se obklopovat nejnovější technikou a všem se chlubit, jakou nejnovější vychytávku, která hru dotyčného pozdvihne minimálně na úroveň Tigera Woodse, si jedinec pořídil. Ten druhý typ je mnohem otravnější.

Čtenář greenu

Dovednost vyčíst z greenu nejlepší možnou cestu do jamky a vyvarovat se všemožným nástrahám při puttování by měla patřit do dovednostního arsenálu každého golfisty. A nelze asi namítat nic proti studentům, kteří se praxí hodlají vypracovat k dokonalosti. Pokud se ale někdo do greenu začte jako do Shakespearova souhrnného díla, je to prostě únavné a žere to čekajícím čas. Nemluvě o situaci, kdy po několikaminutovém čekání nevidíte putt do Síně slávy, ale spíš jako do silvestrovského výběru kuriozit.

A jaký je váš „oblíbený“ kolega ze hřiště? Zachytili jsme ho, nebo máte nějakého originálního favorita? Podělte se s námi komentářích.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru