Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Spolek Kašpar / Martin Svoboda

Dámská čtyřhra se místo greenu hraje na prknech

Není to nějaká experimentální verze golfové hry, ale tip na divadelní představení, které bude bavit ženy i muže a to i bez ohledu na to, jestli golf hrajete nebo ne. Když budete mít trochu štěstí, můžete vyhrát vstupenky pro dva.

Dámská čtyřhra je divadelní představení kanadského dramatika Norma Fostera, které v září v premiéře uvedl Spolek Kašpar v Divadle v Celetné. Prkna, která obvykle znamenají svět, se pro tentokrát přeměňují v golfové hřiště, na kterém se potkávají tři kamarádky a kamarádka jejich kamarádky po pohřbu jejich společné kamarádky… Přišly si na její počest zahrát golf, který chodí hrát každý týden už čtrnáct let.

Zamyšlení pro ženy i pro muže

„Jejich řeči jsou tak trochu Sex ve městě po x letech,“ řekla herečka Ilona Svobodová (ve hře se jmenuje Connie) portálu i60.cz letos na jaře, když spolu s Evou Elsnerovou (Margot), Jitkou Nerudovou (Tate) a Monikou Zoubkovou (Dora) zkoušely role.

Navzdory zmínce o Sexu ve městě se ani muži nemusí bát, že by je to na divadelním greenu nebavilo. „Na první pohled plnokrevná komedie má velký přesah, díky kterému divákům nabídne vedle zábavy i hlubší zamyšlení nad nepovrchními tématy a donutí je minimálně k revizi, některé možná i k úplnému přehodnocení vztahů se svými nejbližšími,“ slibuje Lenka Bočková, dramaturgyně Spolku Kašpar.

„Do našich ženských duší je to pohled poměrně výmluvný, nabízející současně též prostor k sebezpytné rekapitulaci žebříčku životních hodnot, především pak významu skutečného přátelství. A co se pánské části publika týká, tipuji, že většina v tom najde něco z té své,“ hodnotí hru Helena Grégrová, kritička webu i-divadlo.cz, která ocenila představení 70 %.

Zveme vás na jedno ze čtyř představení

Dámskou čtyřhru přeložil Martin Fahrner a v režii Jakuba Špalka a Barbory Maškové ji můžete v provedení Spolku Kašpar v Divadle v Celetné vidět v neděli 4. října, v pondělí 19. října, v sobotu 31. října nebo v pondělí 30. listopadu vždy od 19:30 hodin.

Vezměte na představení svoji manželku, přítelkyni, kamarádku, kolegyni nebo spoluhráčku z golfu. A když nám do pátku 9. října napíšete, kolik lidí bylo na premiéře (e-mailem na redakce@hrejgolf.cz, pod článek nebo pod příspěvek na našich sociálních sítích), nejpřesnější tip odměníme dvěma volnými vstupenkami na golfové představení.


AKTUALIZOVÁNO 12. 10.: Správná odpověď, tedy počet účastníků premiéry, je 83 lidí. Výhercem soutěže se stal Zdeněk Čihák, který byl se svým tipem nejblíž správné odpovědi. Blahopřejeme mu k výhře dvou volných vstupenek a držíme palce, ať je lockdown brzy za námi a může si představení i s doprovodem užít.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru