Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Pixabay

All4Golf v Čakovicích končí. Novou prodejnu už otevírat nebude

PRAHA Ti, kdo byli zvyklí chodit nakoupit golfové vybavení na pražskou adresu v Čakovicích v Kostelecké ulici číslo popisné 860, kde sídlila řadu let prodejna All4Golf, mají smůlu. Majitel pozemku, obchodní řetězec Globus, s ním má totiž jiné plány.

HrejGolf získal informaci o tom, že značka All4Golf v Praze končí. Zeptal se proto přímo Petra Čapky, spolumajitele firmy Golf Plus, která za obchody All4Golf stojí, zda je pravdou, že obchod skončil kvůli prodeji pozemku, na němž stojí. „Ano, je pravda, že obchod All4Golf skončil kvůli prodeji pozemku, na němž stojí. Ale není to jediný důvod,“ řekl HrejGolf.cz Petr Čapka. Ten rovněž uvedl, že o otevření nové prodejny na jiném místě neuvažuje.

Po nedávném konci GolfProfi, HrejGolf.cz o tom psal v textu Pád do golfové pasti…, jde o další konec velké golfové značky v tuzemsku. „Propad golfového trhu je znatelný už několik let, nejen v ČR. Myslím, že ještě letos ukončí činnost ještě někdo další,“ konstatoval dále pro HrejGolf.cz Petr Čapka. A statistiky o golfistech v tuzemsku mu dávají za pravdu. Vloni se objevilo v domácích médiích několik článků, které upozorňovaly na to, že počet registrovaných golfistů v Česku ubývá nepřetržitě už pět let.

V říjnu pak deník Hospodářské noviny varoval před tím, že … „Golf přestává Čechy zajímat“. A připisoval to hlavně rostoucí oblibě elektrokol. Petr Čapka listu řekl, že snižováním počtu golfistů klesá i ochota zákazníků utrácet v golfových obchodech. A výsledek tohoto trendu se tak zřejmě dostavuje.

Zájem o golf ve světě slábne

Ekonomické potíže kvůli poklesu zájmu hráček a hráčů golfu ve světě ale není v posledních měsících jen doménou České republiky. Například webový magazín LoveMoney, který se mimo jiné věnuje zánikům a krachům firem napsal, že v loňském roce vyhlásila úpadek jedna z předních amerických společností, které se obchody v golfu živí – Warrior Custom golf. Kromě jiného firma pro agenturu Reuters uvedla, že kromě opadajícího zájmu o golf cítí za problémy při podnikání také to, že sport nemá v USA „dostatečnou hloubku řízení a odbornou podporu“.

All4Golf

Značka začala prodávat golfové vybavení v Čakovicích v Praze v roce 2000. Proslavila se hlavně díky tzv. „fittingu“, tedy úpravě golfových holí přesně podle švihu hráčky či hráče. V nejlepších časech měl All4Golf až 12 buď ryze vlastních prodejen, nebo takových, kterým firma Golf Plus, coby majitel, poskytovala vlastní značku. Časem zůstala firmě jen jediná prodejna, právě v Čakovicích. All4Golf byl i partnerem nejlepší české golfistky Kláry Spilkové.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru