Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: archiv redakce

Dobrouč chce přitáhnout golfisty na přírodu a lidskou atmosféru

PRAHA, DOLNÍ DOBROUČ Už v červenci se mezi kopci Podorlické pahorkatiny otevře veřejnosti nové golfové hřiště. Požehnání dostalo od nadšeného golfisty a známého faráře z nedalekého Lanškrouna Zbigniewa Czendlika. Majitelé mají ambici přinést služby, jaké zatím jinde v Česku nejsou běžné. 

Osmnáctijamkové hřiště v Dolní Dobrouči s parem 71 zabírá plochu pětašedesáti hektarů zvlněné krajiny. Na první pohled to vypadá, že je hřiště přirozenou součástí přírody, ve skutečnosti při jeho tvarování muselo být přemístěno 150 tisíc kubických metrů zeminy. Jde o výsledek práce architekta Jakuba Červenky, člena Evropského institutu golfových architektů. Podoba hřiště vychází z norem americké golfové asociace USGA.

Ze žlutých odpališť měří hřiště 5130 metrů. Zahrajete si tu pět jamek s parem 3, devět jamek s parem 4 a čtyři jamky s parem 5. Sportovní, technické hřiště je určené pro komplexní golfisty.

Pro všechny, i školáky

Podle manažerky golfového areálu Petry Rychetské jsou cílovou skupinou vlastně všichni: „Lidé, kteří mají rádi golf, přírodu. Ti, kteří mají rádi tvořivou hru ‒ v podstatě zhruba od tří až do devadesáti devíti let.“ Aby zatraktivnili nabídku a doplnili zdejší kopcovitý terén o rovinatější hřiště, navázali spolupráci s Golf & Spa Kunětická hora. „Chceme představit i takové služby, které zatím nejsou standardem na jiných hřištích,“ slibuje nekonkrétně s tím, že zatím jde jenom o plány.

V Dobrouči má vzniknout i tréninkové středisko a stěžejním bodem zdejších aktivit má být práce s mládeží a dětmi. „V plánu jsou tábory, turnaje a připravujeme i spolupráci se školami,“ popisuje Petr Kolář, zakladatel a prezident klubu, který chce pro sport získávat nejmenší hráče v rámci projektu Golf do škol a tak ukázat i rodičům, že jde o skvělý a dostupný sport.

Ačkoli někteří golfisté vnímají zdejší lokaci za nezajímavou, vedení to vidí jinak. „Právě lokaci vidíme jako naši silnou stránku, jelikož v tomto kraji chybí kvalitní osmnáctijamkové hřiště pro poměrně velkou spádovou oblast. Navíc tento kraj skýtá nádhernou přírodu, kterou mohou návštěvníci z dálky objevovat během prodloužených víkendů či dovolených,“ vysvětluje Petra Rychetská.

Okolí nabízí koupání a trasy pro cyklisty a inliny

Pravdou je, že region nabízí i další lákadla pro rodinu. V Podorlicku jsou jedny z nejčistších vod na koupání v přírodě, upozorňuje outdoorový magazín Horydoly.cz. Údolím Tiché Orlice navíc vede jedna z nejdelších a nejkrásnějších in-line stezek v Česku a oblíbené jsou i zdejší cyklostezky.

Přímo v Dolní Dobrouči ubytování nenajdete, obec je ale jenom osm kilometrů vzdálená od Ústí nad Orlicí.

Zisk není to hlavní

Farář Czendlik požehnal hřišti už v roce 2017, výstavba ale trvala téměř deset let. Do budování se pustil majitel Petr Kolář sám bez investorů. Náklady byly podle Petry Rychetské „velké, ale rozhodně menší než u projektů, které jsou produkovaní na klíč velkými firmami“ a rychlé dosažení výdělku prý také není důležité. „Není to náš hlavní cíl, samozřejmě ale nechceme být ztrátovými,“ vysvětluje zástupkyně Golf Dobrouč.

Majitel si to může dovolit. Petr Kolář je vlastníkem rodinné firmy USSPA, která je největším tuzemským výrobcem vířivek, které prodává do celého světa. V Dolní Dobrouči firma sídlí a má tam také jeden ze showroomů, další tři najdete v Brně, Ostravě a v Zelenči nedaleko Prahy.

Velký problém českého golfu je zanedbávání marketingu. Zaujalo nás v redakci, že nově otevírané hřiště má na webu v sekci Aktualit poslední novinku z dubna. Jak důležitý je marketing v Dobrouči, zněla proto poslední otázka. „Marketing je důležitým prvkem, ale není všemocný. Vsázíme hodně na osobní setkání s lidmi, na krásné a zajímavé hřiště, o které se můžeme opřít a také na atmosféru, která v našem klubu přirozeně vzniká,“ uzavírá Petra Rychetská.

Zaváděcí členství pro rok 2020 stojí deset tisíc korun. Senioři platí jen sedm tisíc korun, studenti čtyři tisíce, děti do patnácti let tisíc korun a junioři o tisícovku víc. Zvýhodněná cena obsahuje registraci na ČGF, volné roční fee, drivingový míček za korunu a další bonusy.

Foto: 5× Golf Dobrouč

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru