Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Archiv redakce

Jak vypadá život golfistů v éře covidu – 1. díl: Alan Babický

PRAHA Sezóna golfu má letos neplánované zpoždění kvůli globální koronavirové pandemii. I když už se všichni golfisté těší na jarní voňavý green, ještě nějakou dobu nás čeká domácí karanténa.

To ale přece neznamená, že se svět golfu úplně zastavil. Každý k tomu přistupujeme jinak, někdo trénuje doma, jiný posiluje kondičku a další třeba udržuje psychiku naladěnou na dobrou vlnu. V redakci HrejGolf.cz nás napadlo, že pohledy různých osobností můžou být inspirací a posilou pro naše čtenáře. Dali jsme proto dohromady několik anketních otázek, které jsme položili několika lidem. Postupně vás seznámíme s tím, jak současnou situaci prožívají.

Jako prvního jsme oslovili Alana Babického. Tato golfová osobnost zaznamenala řadu úspěchů nejen v amatérském, ale i profesionálním golfu a patří k nejznámějším postavám golfového sportu v Česku. Dnes působí Alan Babický jako generální ředitel společnosti INGOLF.

HrejGolf.cz: Jak osobně řešíte to, že se v Česku nedá chodit trénovat na hřiště?
Trénuju pohyb doma v pokoji, odpaluju na zahradě, cvičím trochu fitko. Mám malé děti, nemůžu nikde být moc dlouho, takže jsem na tenhle „zimní“ režim docela zvyklý.

HrejGolf.cz: Máte nějaké doporučení pro čtenáře?
Netrénujte odpalovaní míčů. Načtěte a nastudujte videa, jak se má tělo hýbat a proč. A potom to svoje tělo cvičte v tomto duchu před zrcadlem. Druhá půlka mojí minisérie Malá pokojová škola golfu (přineseme o tomto projektu, který zorganizoval Golf.cz podrobnější informace – pozn. red. Na serveru YouTube je k vidění, jak to funguje.) se bude věnovat právě hýbání těla. Existuje navíc něco, čemu se říká metoda perfektního pohybu. Tato teorie říká, že pro zlepšování je ideální padesát velmi velmi pomalých opakování švihového pohybu denně. Má to háček, musíte mít zrcadlo a musíte dokonale vědět, co a proč a jak se má hýbat.

HrejGolf.cz: Měl jste někdy nějakou dlouhou přestávku?
Myslíte od golfu? Asi ne. Ale vždycky si vzpomenu na Bobbyho Jonese, jak hrál jen šest měsíců v roce, zbytek seděl v právnické kanceláři, a patří k nejlepším hráčům historie.

HrejGolf.cz: Jakou rutinu či přípravu děláte před první ranou na hřišti?
Stejnou jako na všechny ostatní. Snažím se řídit pravidlem, že poslední rána na driving range je první rána na hřišti.

HrejGolf.cz: Jakým způsobem či cvičením se dokážete lépe koncentrovat nebo „odehnat“ zlé nebo nepříjemné myšlenky při hře?
Dneska už to funguje poměrně automaticky – i když ne vždycky. Mám sérii postupů nastudovaných a nacvičených od Karla Morrise a dalších odborníků na tuto problematiku. Základem asi je soustředění se na svou vlastní činnost a rutinu. A schopnost vypnout po odehrané ráně.

HrejGolf.cz: Jak se sám chráníte před možnou nákazou koronavirem?
Dodržuji veškerá nařízení krizového štábu, jakkoliv můj vnitřní názor se asi poněkud liší od masového pojetí. Jsem po nejrůznějších článcích od zřejmých odborníků přesvědčen, že virus je mnohem rozšířenější a že závažnost viru je významně nadhodnocena. A systematičnost opatření nechám raději úplně stranou.

HrejGolf.cz: Řekl byste čtenářům nějaké příznivé poselství?
Citace z jednoho filmu – koho mají zastřelit, ten se neutopí.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru