Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Foto: Archiv

PRAHA Vzít si na golf boty s tzv. „hroty“ tedy spiky? Nebo ne? Doslova shakespearovská otázka, kterou není jednoduché zodpovědět. Přední výrobci sportovních bot ale ujišťují, že v konečném výsledku na tom moc nezáleží. Rozdíly mezi oběma typy bot jsou totiž prý minimální.

Jak je to tedy? Opravdu vydrží boty bez hrotů na podrážce bot stejnou zátěž v mokrém, bahnitém terénu, jako ty bez nich? Pravdou je, že oba typy bot na golf urazily dlouhou cestu. Dnes sice golfová obuv nabízí na výběr nepřeberné množství typů a druhů v obou kategoriích, ale původně velké rozdíly se dnes téměř setřely.

Golf může být plný nástrah

Sám jsem se ptal v několika obchodech s golfovým obutím v Praze na to, zda si mám koupit raději boty s hroty nebo bez nich. A odpověď byla téměř identická: „Opravdu záleží na tom, jak těžký terén budete hrát.“ Boty s hroty na podrážce mají sice větší „trakci“ než ty bez nich, protože díky hrotům si můžete dovolit i v náročném terénu více „zabrat“. Ale mají i své nedostatky. Výhodou může být tedy to, že boty s hroty nabídnou konzistentnější chůzi s menším rizikem uklouznutí nebo dokonce pádu, a to v širším rozsahu podmínek.

Bez hrotů je někdy líp

Jenže i boty bez hrotů mají dnes své nesporné výhody. Tou největší je jejich univerzálnost. Hráč golfu je totiž může použít nejen na hru na trávníku, ale i v dalších sportech. Typicky třeba na běhání, chůzi „nordic walking“ nebo i jinde. Golfisté dobře vědí, že spiky se mohou rychle opotřebovat a jejich výměna nemusí být snadným úkonem. Navíc ti, kteří chtějí hrát opravdu se stabilitou, si často kupují spiky třeba kovové, a to už není úplně levná záležitost.
V poslední době všude na světě roste počet hřišť, která golfistům zakazují hrát v botech s kovovými spiky. Výhodou bot jen se zdrsněnou podrážkou také bývá často nápaditější design a bývají často lehčí než ty s hroty na podrážce. Sečteno, podtrženo: Výběr obuvi na golf nejvíce záleží na tom, v jakém období nejvíc hrajete, jak těžké terény přitom zdoláváte a jaká pravidla pro použití kovových hrotů na podrážce bot mají hřiště, kam nejvíce chodí.
kor/z

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru