Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: archiv redakce

HOŘEHLEDY Nedávná omezení se uvolňují, i tak je ale zřejmé, že letošní sezóna bude rokem cestování po tuzemsku. Což ale není vůbec na škodu, vždyť v Česku je tolik krásných míst. Máme pro vás tip na prodloužený víkend nebo i delší dovolenou v kouzelném místě v jižní části Brd.

Ať už se chystáte strávit příjemný čas ve dvou, užít si jízdu na kole nebo si zahrát golf, všechno vám splní pobyt ve vesnici Hořehledy, která je dneska součástí městečka Spálené Poříčí.

Skvělé zázemí najdete v Hořehledech

Ubytování najdete v tříhvězdičkovém hotelu Pod Kokšínem, který stojí na místě zájezdního hostince, jehož historie sahá až do patnáctého století. Hotel nabízí celkem padesát lůžek v útulných pokojích včetně jednoho dvoupokojového královského apartmá.

Hotel je součástí areálu PilsnerGolf Resort Hořehledy. Ten už třikrát za sebou získal 1. místo za nejlepší golfový balíček v kategorii golf a romantika Velké ceny cestovního ruchu. Zdejší devítijamkové hřiště je unikátní citlivým zasazením jednotlivých jamek do jižního svahu, takže si zachovává svůj přírodní charakter.

Okolí nabízí spoustu aktivit

Outdoorový magazín Horydoly.cz připomíná, proč jsou Brdy atraktivním místem pro turistiku ‒ bývalý vojenský újezd byl pro výletníky uzavřený a oblast si tak dodneška podržela neporušenou tvář.

Což ale neznamená, že se tady budete nudit. Kromě golfového hřiště, kde do sportu rádi zasvětí i úplné začátečníky, najdete v obci a okolí několik atraktivních turistických cílů.

Hlavními lákadly jsou určitě renesanční zámek s rozsáhlým parkem, barokní špejchar Ve Dvoře se stálou expozicí kresleného humoru Jiřího Wintera Neprakty nebo židovský hřbitov a bývalý židovský kupecký dům s oddělenými ohništi na přípravu mléčných a masných pokrmů.

Za městem můžete navštívit Šťastnou věž, což je rozhledna, která vznikla z původního zděného sila na piliny ‒ v roce 2019 byla oceněna 3. místem v anketě Rozhledna roku.

Patříte-li k vyznavačům poznávání země na kolech, oceníte, že jen sto metrů od hotelu Pod Kokšínem začíná loni dokončená cyklostezka spojující Spálené Poříčí s Brdy.

A pokud máte rádi světově nejproslulejší české pivo, tedy Plzeňský Prazdroj (který mimochodem ve zdejším hotelovém a golfovém areálu čepují), nezapomeňte, že do Plzně je odtud jenom dvacet kilometrů.

Vyzkoušejte některý z oceněných balíčků

I už zmiňovaná ocenění pobytových balíčků jsou důvodem, proč sáhnout po některém z nich. „Umíme nabídnout zajímavý program pro všechny druhy hostů. Postaráme se o romantickou atmosféru pro dva, rodinný pobyt i aktivní sportovní vyžití vícečlenné skupiny cyklistů,“ říká Martin Kopčák, šéf PilsnerGolf Resortu Hořehledy. „Nemusí jít nutně o golfisty. Začátečníky ale rádi naučíme základy,“ dodává.

Hořehledy aktuálně nabízejí pět golfových balíčkůčtyři varianty pro turisty a cyklisty.

Například romantický balíček obsahuje i lahev sektu na pokoji a luxusní romantické večeře při svíčkách přímo v prostoru golfového hřiště, začátečníci zde můžou strávit pět nocí a během pobytu absolvovat deset tréninkových lekcí zakončených ziskem certifikátu. V nabídce jsou ale i balíčky pro zkušené golfisty nebo celou rodinu.

Obdobně pestrá je i nabídka turistických a cyklistických balíčků, které počítají s pobytem na dvě až pět nocí.

Součástí balíčků jsou i vstupenky na zajímavá místa v okolí, jako je zámek a špejchar ve Spáleném Poříčí, koupaliště v Blovicích, neomezený vstup na nedaleký tenisový kurt nebo prohlídka Plzeňského pivovaru.

Sleva pro naše čtenáře

Pokud se rozhodnete objednat si některý z pobytových balíčků a podpořit tak tuzemský cestovní ruch oslabený pandemií, můžete ušetřit 10 %. Stačí, pokud v online objednávce uvedete doplňující informaci „HREJGOLF2020“.

Vyhrajte jeden ze čtyř poukazů v redakční soutěži

Magazín Hrejgolf.cz ve spolupráci s outdoorovým portálem Horydoly.cz vyhlašují jednoduchou soutěž: pošlete nám aktuální fotku z výletu, jak trávíte karanténu v rouškách ‒ a můžete vyhrát jeden ze čtyř poukazů na pobytový balíček v Hořehledech v hodnotě 1.000,- korun.

Fotografie zveřejníme v magazínu HrejGolf.cz a na sociálních sítích, ze všech došlých fotek vybere redakční porota jednoho výherce. Fotografie můžete posílat do 31. května e-mailem na adresu redakce@hrejgolf.cz. Na Instagramu a Twitteru stačí pro účast v soutěži přidat k fotce hashtagy #HrejGolfCZ a #Horehledy.

O výhře budeme výherce informovat. Redakce si vyhrazuje právo podmínky soutěže změnit, případně ji zrušit. Zasláním fotografie prohlašujete, že se jedná o vaši vlastní fotografii, souhlasíte s jejím zveřejněním i s podmínkami soutěže.

 

 

 

 

5× foto: archiv redakce

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru