Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Pixabay

PRAHA Golf je jedním z mála sportů, který zachovává tradice v oblékání. Znamená to, že když si budete chtít zahrát nějaké golfové hřiště, budete muset přijít v předepsaném „obleku“.

Těm, kteří se už nadechují k tomu, aby řekli: „No jó, zase něco extra, co by ti golfisti ještě nechtěli…“, je nutno hned na začátku říct, že zásady oblečení pro golf nejsou zase nějak „upnuté“. Řada klubů navíc zájemce o hru upozorní na to, co je ještě dovoleno a co ne. Například golfový klub v pražské Hostivaři přímo nabádá, jak se má člověk na hru obléci. Mnoho klubů také spíše než říkat, co se má, uvede raději, co se nemá (jako například Golf Hostivař). Vesměs zakázaná jsou pro muže i ženy tílka bez rukávů, dámské podpatky nebo džíny.

Golf v tílku nebude

Obecně lze říci, že jak muži, tak i ženy by měli hrát golf v tričku s kulatým límečkem. Co se týká kalhot, hodně hřišť přímo uvádí, že přijít na „course“ v šortkách či kraťasech není možné. Pánové tak musí mít dlouhé kalhoty. Je téměř jedno, z jakého materiálu budou vyrobeny, ale mějte na paměti to, že když budete muset hrát z vody, neměli byste po výstupu z ní připomínat vodníka. A nakonec boty: Sportovní golfová obuv má dnes ve většině jen jediné omezení. Hodně hřišť totiž zakazuje nosit boty s kovovými hroty, tedy spiky. Vyplatí se tak koupit si boty s měkkými hroty nebo boty s měkkou podrážkou, jako je například tenisová obuv.

U žen, snad vyjma omezení zmiňovaného na začátku, platí jednodušší pravidlo. Většina golfových klubů totiž ctí pravidlo, že dámy mohou přijít hrát golf v takovém oblečení, které považují za vhodné. Neznamená to ale, že by si ženy mohly dělat s šaty, co chtějí. I pro ně platí, že mají hrát v tričku s kulatým límečkem, případně v halenkách bez rukávů s límci nebo s rukávy. Povoleny jsou i košile v různých provedeních a barvách. Jak už bylo zmíněno, nevhodná jsou tílka nebo trička bez rukávů s úzkými ramínky.

Nevíte si rady? Volejte do klubu

Při hře za studeného počasí mohou všichni používat bundy, svetry nebo vesty. A to na tričko s kulatým límečkem nebo rolák. Ženy mohou nosit také lehkou bundu nebo košili s límečkem. Tzv. mikiny nebo džínové bundy řada golfových hřišť nedoporučuje. Ženy v létě smějí nosit kraťasy i golfové sukně. Ty by ale měly mít délku do kolen. Golfová etiketa dále pro obě pohlaví říká, že sluneční brýle nejsou povoleny. Čepice nebo klobouk na ochranu očí a kůže před sluncem jsou samozřejmostí.

Pokud plánujete zahrát si nějaké hřiště, kde to neznáte a nevíte, jaká pravidla má nastavena pro oblékání, nelamte si hlavu. Stačí zavolat nebo se podívat na internetu na stránky klubu. Není totiž nic horšího, než když vám marshall kvůli nevhodnému oblečení zakáže hru na hřišti.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

2 komentáře

  1. O golfu se říká, že je to drahej sport pro snoby. Já už začínám tušit, že to tak úplně není. Ale… zajímalo by mě třeba, víc konkrétně, kolik zhruba oblečeníi na golf stojí. A vůbec, kolik stojí výbava, co se platí na hřišti a tak?

  2. Zdravím do diskuse. 🙂 Co se týká cen, tak jsou často ještě nižší než uvádíte. Pokud si koupíte jen „všeobecné“ roční členství v ČGF, vyjde vás na nějakých 3,5 tisíc korun, pak se dá hrát v Praze jednorázová devítka třeba za 700 Kč. A ceny vybavení? Sám se nemohu zbavit bagu holí, které jsou sice hrané, ale ve výborném stavu a prodávám je už za necelých šest tisíc….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru