Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

cestovní_Bag
Foto: Depositphotos

S milovaným sportem na cestách? Hole ochrání golfová rakev!

PRAHA Převézt golfové hole na větší vzdálenost není jen tak. Ideální je využít tzv. cestovního, tedy „travel“ bagu, který je většinou vyrobený z nárazuodolného materiálu. Může vás ale vyjít i na více než třináct tisíc korun.

okud patříte mezi golfisty, kteří s oblibou spojují cestování se svým milovaným sportem, pak byste ve svém vybavení dozajista neměli postrádat cestovní bag. Tomu, který je vyrobený z plastu a velikostí někdy přesáhne vzrůst dospělého člověka, někteří nepěkně říkají golfová rakev. Jenže poslání tohoto užitečného a nezřídka i stylového kusu golfového vybavení je rozhodně příjemné a důležité: Chránit golfové hole a případně i další části vybavení před poškozením i v těch nejextrémnějších podmínkách a při dlouhých cestách za milovaným sportem.

Lehčí nebo těžší bagy?

Travel bagy jsou určené pro cestování a nabízejí zvýšenou ochranu holí a třeba i kolečka pro lehčí pohyb. Materiál se používá různý, zásadní však je, aby bylo dostatečné polstrování vnitřní části zavazadla. Některé bagy jsou navíc skořepinové, což minimalizuje riziko deformace samotného bagu a tudíž i snižuje riziko poškození cenného obsahu.

Kromě travel bagů existují ještě lehčí bagy na záda (stand bagy/pencil bagy) a těžší bagy na vozík (cart bagy), přičemž každý typ je vhodný na jiné místo a do jiné situace. Pokud výběr podceníme, může to bez přehánění ovlivnit naší hru, protože golfové vybavení nebývá z nejlehčích a pokud ho budeme po celou dobu hry tahat v nevhodném zavazadle, můžeme se dříve unavit a negativně tak poznamenat vlastní výkony.

Ceny jsou různé

Sice se to snadno řekne, ale s ohledem na své pohodlí a také na hodnotu věcí v bagu nošených bychom se při výběru neměli řídit výhradně cenou zavazadla. Nová mohou stát od dvou a půl tisíc do více než třinácti tisíc korun, přičemž zásadní rozdíl v ceně netvoří pouze značka výrobce, ale i hmotnost, vzhled, množství kapes nebo voděodolnost bagu.
Trh je štědrý a golfistům nabízí bagy různých typů, cen, vlastností, otvorů, komor i kapes, takže určitě je z čeho vybírat!

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru