Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Pixabay

Sportovci proti Covidu-19: bude golfová exhibice

PRAHA Američtí sportovci se rozhodli bojovat proti světové koronavirové pandemii. Tento týden totiž tamní média zveřejnila zprávu, že dvě z největších golfových ikon historie tohoto sportu Tiger Woods a Phil Mickelson si zahrají společně s megahvězdami National Football League (NFL) quarterbacky Tomem Bradym a Peytonem Manningem exhibiční turnaj proti koronaviru.

Zmíněný mač by se měl uskutečnit v průběhu května a detaily se nyní údajně ještě dolaďují. Zpravodajský server CNBC.com uvedl, že organizátory utkání je společnost AT&T Warner Media a PGA Tour. Fanoušci uvidí souboj Phila Mickelsona s Tomem Bradym proti Tigeru Woodsovi a Peytonu Manningovi. I ve Spojených státech totiž od 12. března „nejede“ nejen nejvyšší profesionální fotbalová soutěž, ale i další sportovní soutěže, včetně golfových turnajů. Všechny akce totiž, kam chodí hromadně diváci, byly zastaveny kvůli šíření nemoci Covid-19.

Exhibici bude vysílat Warner Media

Server CNBC také zjistil, že sportovní fanoušci budou moci sledovat zápas golfistů a profesionálních fotbalistů živě na kanálu TNT společnosti Turner Sports nebo v síti stanic společnosti Warner Media. Je prý ale vysoce nepravděpodobné, že by se tento golfový zápas mohl vysílat na nějakém placeném sportovním kanálu. Organizátoři také uvedli, že zápas by se konal na nezveřejněném místě bez fanoušků a zajišťoval by ho malý produkční štáb k natáčení. Každý hráč by pak musel dodržovat doporučení zdravotníků, která mimo jiné počítají s vzájemného udržováním odstupu od sebe, v tomto případě šest stop, tedy 1,829 metru.

Americký deník National Post zprávu doplnil tím, že Tiger Woods naposledy hrál turnaj v polovině února a poté odstoupil z řady turnajů se zraněním zad. Vzápětí na to se PGA Tour rozhodla zrušit několik turnajů (viz Kalendář HrejGolf.cz) kvůli šíření zákeřného viru. To Phil Mickelson skončil letos na třetím místě na turnaji v Pebble Beach Pro-Am na začátku února a při dalších dvou turnajích chyběl.

Oznámení o turnaji doplnila většina zpravodajských agentur světa i tím, že posledním vzájemným duelem mezi Woodsem a Mickelsonem bylo shodou okolností také exhibiční utkání. A to v listopadu 2018 v Las Vegas o devět milionů dolarů, které nakonec inkasoval Phil Mickelson.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru