Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Golf je hra, která vyžaduje přesnost a dovednost, a správný výběr golfových holí je pro úspěch na hřišti nesmírně důležitý.

Golfové hole – je lepší koupit jednotlivé hole, nebo se rozhodnout pro kompletní sadu holí?

Golf je sport, při kterém hráči používají speciální hole, kterými se snaží trefit míček do jamek rozmístěných na golfovém hřišti. Cílem hry je zahrát každou jamku na co nejmenší počet úderů.
Existují dvě kategorie golfistů: amatéři a profesionálové. Amatéři hrají pro zábavu a berou golf jako zajímavý koníček, zatímco profesionálové soutěží v turnajích o finanční odměny. Úroveň hry amatérů a profesionálů se může výrazně lišit, obě skupiny však mají něco společného – obě potřebují ke hře správnou sadu golfových holí.

Při nákupu golfových holí řeší mnoho hráčů dilema: je lepší koupit jednotlivé hole, nebo se rozhodnout pro kompletní sadu?

Golfové hole – jaké golfové hole by měl mít golfista v bagu? Kolik holí se vyplatí nosit na golfové hřiště?

Kolik golfových holí a jaké typy holí by měl mít golfista v bagu? Na to je těžké jednoznačně odpovědět – kolik hráčů, tolik možností. Každý má svůj individuální styl a preference. Existují však určité obecné zásady, kterými je třeba se řídit.
Pokud je hráč průměrným golfistou, který hraje jednou nebo dvakrát týdně, mělo by mu stačit přibližně dvanáct, maximálně čtrnáct holí. Většina golfistů nepotřebuje ke hře uspokojivých kol více. Ve většině situací postačí směs fairwayových dřev a hybridů spolu se dvěma nebo třemi užitečnými železy a wedgemi.
Pokud je však hráč středně pokročilým golfistou, který hraje dostatečně často, aby si osvojil dobré základy a obratně odpaloval, pak bude lepší volbou šestnáct holí. To hráči umožní hrát univerzálnější hru a být připraven na různé situace.

Sada golfových holí nabízí komplexní řešení pro začátečníky a středně pokročilé golfisty.

Ať tak či onak, aby si člověk golf co nejvíce užil, měl by mít golfové hole, jako je driver, fairwayové dřevo, putter, wedge, chipper nebo rescue.

Hotová sada holí, nebo si ji sestavíte sami? Jak si mohu koupit golfové hole?

Největší výhodou nákupu kompletní sady golfových holí je cena. Při nákupu více holí najednou se cena za jednu hůl sníží, protože výrobce může nabídnout slevu za nákup všech holí najednou. Kromě toho nákup kompletní sady pomáhá zajistit, že máme veškeré vybavení, které potřebujeme k dobré hře. Pokud s hrou teprve začínáme a nejsme si jisti, která hůl je pro naši hru nejvhodnější, může to být také výhoda.

Investicí do jednotlivých táhel mohou hráči soustředit své prostředky na tága, která skutečně potřebují.

Nákup jednotlivých holí poskytuje větší flexibilitu, ale vyžaduje lepší přípravu před rozhodnutím o nákupu. Můžete si vybrat přesně takový typ a velikost hlavy hole, které vyhovují vašim potřebám, aniž byste museli dělat kompromisy v jiných aspektech hole. To může být důležité zejména v případě, že máte specifickou techniku nebo kondiční potřeby, které vyžadují zvláštní pozornost při výběru vybavení.

Golfchampion

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru