Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Když se vydáte na golfové dobrodružství, může být výběr správného golfového bagu výzvou.

Jaký golfový bag pro začátečníka – malý nebo velký?

Začínající hráči golfu mají na výběr z mnoha možností a jednou z nich je golfový bag.
Na golfovém trhu je obrovský výběr bagů, od základního rozdělení na cartbagy a standbagy až po řadu individuálních modelů mnoha známých golfových značek. Jedním slovem – je z čeho vybírat. Čím ale nejlépe začít? Zejména na začátku našeho golfového dobrodružství je třeba si uvědomit, že golfový bag by měl být především funkční. Kapacita je samozřejmě důležitou otázkou, ale pokud s golfem teprve začínáme, rozhodně není prioritou, protože v této fázi teprve doplňujeme své golfové vybavení. Pro začínajícího hráče golfu bude lépe fungovat menší golfový bag. Jednak jsou menší bagy lehčí a pohodlnější a jednak není třeba, abychom se na začátku přebalovali. V této fázi je nejdůležitější naučit se pravidla hry a vypilovat své dovednosti.

Znamená velký golfový bag vždy lepší a funkčnější? Před nákupem prvního golfového bagu se vyplatí zvážit tuto skutečnost.

Golfový bag – jaký vybrat?

Ani začátečníci si nemusí hned kupovat kompletní sadu golfových holí, kterých si na hřiště můžeme vzít až 14. Pokročilí golfisté obvykle sáhnou po takové plné sadě holí, když už jsou ve fázi, kdy mohou využívat výhod, které mají přímý vliv na výsledek a pohodlí hry. Na určité úrovni pokročilosti golfu záleží na každém detailu a právě tehdy se velký golfový bag velmi hodí. Začátečníci by si však měli usnadnit život a nekomplikovat si cestu na golfové hřiště nadměrnou výbavou, zvláště když technické dovednosti stále ještě nechávají hodně zajít chuť. V této fázi stačí několik základních golfových holí, golfové míčky pro začátečníky, malý pohodlný golfový bag, ochota a dobrá nálada. A když později sáhneme po větším golfovém bagu, vyplatí se nechat si ve výbavě menší model, protože se může hodit pro rychlé, spontánní výlety.

Souhrnně řečeno, volba mezi malým a velkým golfovým bagem závisí na individuálních preferencích a potřebách začínajícího hráče.

Golfchampion

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru