Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Pixabay

Jarní očista bagu může odhalit nečekané „poklady“

PRAHA Zima je na ústupu, jaro klepe na dveře. Pro golfistu neklamné znamení, že se blíží tolik očekávaná sezona. Než do ní ale vstoupíme, rozhodně se vyplatí zkontrolovat své golfové nádobíčko, zjistit stav holí a provést očistu bagu. 

Tím začneme. To proto, že leckdy nevycházíme z úžasu, kolik toho vláčíme zbytečně a navíc a jaká překvapení a poklady v našem bagu po zimní přestávce objevíme. Pravda, zcela jistě existuje i skupina vzorných golfistů, kteří provádějí inventuru bagu hned po poslední hře na konci sezony. Před těmi klobouk dolů. Ale ruku na srdce, kolik z nás takových je? Většinou bag odložíme k zimnímu spánku a vrátíme se k němu až s prvními náznaky příchodu jara. To je aspoň – a nejen moje – letitá zkušenost.

Takový jarní úklid bagu je příležitostí probrat všechny jeho kapsy a protřídit věci potřebné a zbytečné. A možná vás i překvapí, kolik kapes bag v konečném součtu má a co vše obsahují.

Pozor na banány a jiné ovoce

Dovolím si nabídnout obsah jedné z menších kapes svého bagu na drobnější předměty při čerstvé jarní probírce: opalovací krém 50+, repelent proti komárům a deodorant (to vše v mini verzích), dva jelení loje na rty, přestože je nikdy nepoužívám, váček s náplastmi, miničistič holí, nefunkční hodinky TomTom, skórkarta z cvičného kola na hřišti Murhof a losovací papírky Ryder Cupu pro novináře.

Pravda, překvapení typu tříměsíční banán, či jiné ovoce, nebo spíš přesněji řečeno nevábné hmoty, která z banánu, či jiného ovoce zbyla, jsem byl tentokrát ušetřen. Dle zkušeností těch, co to zažili na vlastní kůži, takový banán už téměř v tekutém stavu, nebo horkem rozteklá čokoláda dokáží poměrně zásadně znepříjemnit očistu bagu.
Mým objevem byly jen dvě čokoládové tyčinky, přičemž jedna už byla po záruce, a jedny sušenky. I jim už doba poživatelnosti vypršela. A načatá rulička cucavých bonbonů, které už asi nebudu mít odvahu docucat…

Proberte zbytečnosti, ulehčíte sobě i bagu

Když k tomu připočtu několik míčků nalezenců, dvě balení nových míčků, přehršel týček různých velikostí a materiálů včetně dvou gumových na podložky na drivingu, dvě kšiltovky, přičemž jednu z nich jsem dlouhé měsíce marně hledal, drobnou sbírku tužek, markovátka, vypichovátka, nepromokavé kalhoty a obal na bag a ručník, který už by si opravdu zasloužil vyprat, mám před sebou slušnou hromádku, která si zaslouží důkladnou probírku.

Stručně řečeno, když už se nám nedaří pročistit bag častěji i během sezony, rozhodně to udělejte na prahu jarní sezony. Proberte posbíraná týčka, míčky, staré a potrhané rukavice, vyměňte stará pravidla za nová, přidejte čistý ručník. Zbavíte se nejen zbytečných věcí, ale uberete leckdy i pár kilo nákladu, který sebou taháte po hřišti na zádech nebo na vozíku.

A i když to většinou vydrží jen pár měsíců, než si kapsy svého bagu opět zaplníme poklady netušených hodnot, rozhodně inventuru a očistu bagu po zimě udělejte. Minimálně pro dobrý pocit z toho, že už je golfová sezona opravdu, ale opravdu za dveřmi. Příště se vrhneme na hole. Na jejich očistu, servis i údržbu…

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru