Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2

Komprese golfového míčku – klíčové informace

Komprese golfového míčku je dalším z mnoha parametrů, které významně ovlivňují náš výkon a konečný výsledek hry. Co přesně je komprese míčku a co ji při hře golfu způsobuje?

Co je to komprese golfového míčku?

Jak můžeme definovat pojem komprese golfového míčku? Při prvním setkání s tímto jevem je bohužel poměrně obtížné jej pochopit, ale pokusíme se jej popsat co nejlépe. Komprese golfového míčku nám říká, jakou silou musíme míček zasáhnout, abychom plně aktivovali jádro míčku. Vysoká komprese golfového míčku pomáhá přeměnit sílu úderu na sílu uvolněnou v jádru míčku.
Do značné míry je to právě komprese golfového míčku, která při použití výrobků s vysokou kompresí umožňuje plně rozvinout potenciál silného úderu nebo zkrátit vzdálenost. Výrobci si dávají záležet na tom, aby určili hodnotu komprese míčku, což je možné ověřit u mnoha produktů dostupných na webových stránkách GolfChampion.

Komprese golfového míčku je důležitým faktorem, který ovlivňuje chování míčku za letu a jeho reakci na údery.

Tvrdost a stlačení koule – jaké jsou rozdíly?

Často se téma komprese mylně zaměňuje s tvrdostí golfového míčku, která se určuje podle vnějšího obalu. Pravdou je, že se jedná o zcela odlišné parametry, které se ve skutečnosti vztahují k různým částem míčku. Zatímco tvrdost míčku souvisí s vnějším potahem, komprese je dána tvrdostí vnitřního jádra.
Pokud je tedy golfový míček vybaven tvrdou vnější vrstvou, bude mít určitě o něco nižší rotační potenciál, zatímco míčky považované za měkké mají dobrý pocit, vyšší rotaci a skvělou kontrolu při krátké hře a na greenech.

Golfové míčky jsou hodnoceny z hlediska komprese, která je obvykle vyjádřena číslem. Typické rozmezí komprese se pohybuje mezi 70 a 110.

Jaká komprese golfového míčku nám bude nejlépe vyhovovat?

Komprese míče je natolik matoucí pojem, že se mnoho golfistů, zejména začátečníků nebo těch, kteří tento sport berou jako typicky amatérský, neobtěžuje s analýzou tohoto konkrétního parametru. My si však dovolíme dát vám malý tip, který vám možná při vašem příštím nákupu golfových míčků umožní vybrat míčky, které zvýší váš výkon na hřišti.

Výběr správné komprese golfového míčku závisí na individuálních preferencích, dovednostech, síle úderu a podmínkách golfového hřiště.
Snažíte se již nějakou dobu zlepšit o něco pomalejší švih, který ovlivňuje menší vzdálenost letu míčku? V takové situaci se vyplatí vsadit na míček s nízkou kompresí. Ten nám umožní mírně snížit nedostatek síly a poslat golfový míček mnohem dále. Podobně zvolme míček s vysokou kompresí, pokud máme hodně síly a úderovou rychlost. Kompresi míčku samozřejmě pocítíme až po několika či několika desítkách úderů, ale tento malý tip by měl alespoň trochu zlepšit kvalitu našich úderů.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru