Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: archiv redakce

Královské Mariánky slaví a lákají na fee za 115 korun

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ Druhé nejstarší golfové hřiště v Česku slaví letos 115 let. Pokud si chcete zahrát, můžete využít speciální narozeninové nabídky green fee za pouhých 115 korun. Otázkou ale je, jestli je to opravdu výhodná nabídka.

Každopádně návštěva Mariánek určitě stojí za to už z historických důvodů. Hřiště otevřel 21. srpna 1905 anglický král Edward VII. a stal se zakládajícím členem klubu s číslem 001. A co víc, v roce 2003 královna Alžběta II. udělila klubu právo používat titul „královský“ golfový klub.

Jde o osmnáctijamkové hřiště klasického skotského typu. Popis hřiště najdete na 19. jamce.cz, kde v diskusi najdete i letošní dubnovou recenzi Martina Kopčáka z Hořehled. Na začátku sezóny Royal Golf Club Mariánské Lázně nabízel 50% slevu na fee, později ale nabídku ze svého facebooku smazal.

Tento týden vyrukoval portál marianske-lazne.info s nabídkou zahrát si na slavném hřišti jen za 115 korun. Nabídku označil za atraktivní, podmínkou ale je objednat si současně prostřednictvím portálu pobyt v některém z mariánskolázeňských hotelů alespoň na čtyři noci. Sleva tak vyjde poměrně draze.

Proč zrovna na čtyři noci? Těžko říct. Ptali jsme se na to Ondřeje Hampla z ACCEDO Czech Republic Communications, který mimořádnou nabídku představil médiím, ale odpověď od něho nedorazila.

Udělali jsme si malý průzkum: podle cen prvních deseti hotelů, které portál nabídne, by průměrná cena za nocleh vycházela na 1414 korun. To by ještě byla krásná cena ‒ potíž je, že ceny „od“ uváděné portálem jsou z říše fantazie. Například první z doporučovaných hotel Spa Resort Hvězda inzeruje ubytování od 1570 korun, ve skutečnosti ale v nabídce takovou cenu nenajdete. A podobně je to i u ostatních hotelů.

Nicméně, pokud té nabídky chcete využít, pospěšte si, platí jen pro prvních 115 zájemců. Při rezervaci musíte uvést heslo „golf115“ a nabídka platí jen do konce října (pokud se tedy dříve vouchery na fee za 115 korun nevyčerpají).

Snad o té nabídce vědí v golfovém klubu. Sami totiž na svém webu propagují výhodnější balíčky ‒ například dvě noci a jedno green fee za 2999 korun v hotelu Eagle nebo totéž v Parkhotelu Golf za 4400 korun.


Informace o historii i aktuální nabídce Royal Golf Clubu Mariánské Lázně najdete na jeho webu. Standardní fee je 1600 Kč ve všední dny a 1800 Kč od pátku do neděle. •  Občas se uvádí, že Mariánky jsou nejstarší golfové hřiště u nás, ale není tomu tak, jak píše uživatel wasp na webu 19jamka.cz: o rok starší bylo hřiště v Karlových Varech, to ale na původním místě už neexistuje. Skutečně první český klub vznikl ale až o více než dvacet let později v pražském Motole.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru