Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Pixabay

Při hře z bunkru netrefujte míč, ale písek

PRAHA Písečné překážky, zvané bunkry, jsou často zrádným zádrhelem, který může na hřišti pořádně otrávit každého hráče. Vyplatí se proto na záchrannou ránu z písku pořádně připravit.

O pravdivosti výše zmíněného mluvil i zpravodaj HrejGolf.cz Jan Lodl, který sledoval turnaj HSBC Championship ve Spojených arabských emirátech. Zrádné bunkry totiž dělaly problémy i profesionálům. Aktuálně jsme proto zařadili několik trenérských doporučení, jak úspěšně zvládnout hru z písku. Když hrají golfisté míček po hřišti, většina z nich má stejnou rutinu. Postaví se k míčku, podívá se do míst, kam chce zahrát, podle toho vybere hůl, založí jí za míček a… Švihne. Míček letí vzduchem a hráč spoléhá na to, že to bude co nejdále. V písku samozřejmě platí všechno, co jsme popsali, až na to založení hole za míč. V písku zkrátka nesmíte hůl za míček založit. A proto, abyste byli úspěšní při hře z písku, je dobré to pravidelně trénovat.

„Myslím, že vyhrát míček z bunkru není až tak těžké,“ tvrdí Roman Chudoba, trenér PGA z pražské Hostivaře. „Většina mých klientů ale mluví o opaku. Má rada k dobré hře z písku proto je, odehrát si z něj každý trénink alespoň patnáct míčů,“ říká Chudoba. Podle něj by si každý měl do písku namalovat čáru, kterou se pak holí bude snažit trefovat, a to vždy do stejného místa. „Tento cvik je potřeba dělat bez míče a opakovaně, až si budete jisti pravidelným kontaktem do stejného bodu, vyzkoušejte to i s míčem a uvidíte tu změnu,“ dodává Roman Chudoba.

I z písku se dá hrát s klidem

Trenéři při hře z písku doporučují dodržovat další záležitosti nutné pro úspěšnou ránu. Tou je hlavně postoj, charakteristický „zavrtáním“ se nohama do písku kvůli stabilitě a pokrčenými koleny s roztaženýma nohama na délku ramen. Pozor na založení hole v bunkru, které je zakázáno. Na rány z bunkru mají hráči v bagu také speciální hůl, označenou jako „S“, tedy sand wedge. Hůl je typická tím, že oproti běžným holím má větší sklon úderové plochy.

Golfisté by měli mít na paměti i to, že z bunkru nehrají správně tak, že odpálí míček. Povedeným úderem je totiž taková rána, při které hůl dopadne před míček a odpálí množství písku. To by pak mělo vynést míček nad bunkr. Jednoduché, že? 🙂 A poslední rada na závěr. Po hře z bunkru po sobě nezapomeňte vždy uklidit stopy někde blízko položenými hráběmi. Naplníte tak nejen pravidla golfu, ale možná i zážitek pro další hráče. A jaká pravidla aktuálně platí při hře v písečné překážce? Popisuje to více video České golfové federace a Golf Channelu.

Reklama
Obleceni na golf z golfchampion.cz

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Golfové voziky z golfchampion.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru