Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Depositphotos

Výběr golfových her, když vás pandemie, déšť nebo partnerka nepustí na hřiště

Jen co skončila karanténa a svět ‒ minimálně v našich zeměpisných šířkách ‒ se snad alespoň z epidemiologického hlediska začíná vracet do normálu, rozhodl se Medard zemědělcům na chvíli vynahradit příkoří, kdy je příroda a oblaka trápila nedostatkem vody. A pokud se snad výhledově udělá pěkně, na dveře poměrně silně bouchají prázdniny, kdy sbalení bagu a odjezd na alespoň jedno kolo golfové hry může zažehnout další domácí zákopové války.

Tento způsob jara či léta je tak z perspektivy golfisty poněkud podivný. Jak se tedy alespoň částečně zabavit, když vám osud háže klacky (eventuálně hole) pod nohy? Web HrejGolf.cz přináší čtyři hry, ke kterým nepotřebujete ani hodiny času, ani několik krátce střižených hektarů golfového hřiště. Stačí jen hůl, míček, kousek trávníku, a hlavně chuť si zahrát.

Na čipovanou

Tak tady upřímně řečeno potřebuje každý z hráčů ty míčky popravdě alespoň tři. Jedná se v podstatě o takový golfový petanque střihnutý s curlingem. Místo cochonu může posloužit třeba tenisák. Umístíte jej ve vzdálenosti 3 až 10 metrů od sebe a úkolem každého z hráčů je dostat svoje tři míčky co nejblíž k tenisáku. Vítězem kola je hráč, který umístil svůj míček nejblíž, za každý z míčků trefených lépe než nejlepší soupeřův pak bere jeden bod. Kdo jako první dosáhne jedenácti či jednadvaceti bodů, vyhrál.

Býčí oko

Plast v hlavní roli. Potřebujete pět nebo lépe deset plastových kelímku, a ‒ především pokud venku opravdu prší ‒ v ideálním světě i plastové míčky. Jednodušší varianta je rozestavit plastové kelímky do různých výšek normálně na dno a jeden po druhém, na co nejméně úderů se je pokusit všechny trefit. V momentu, kdy tuto činnost ovládnete (jako hranice „ovládnutí“ obvykle slouží průměr dva údery na kelímek), můžete zábavu posunout, kelímky položit na bok a míček se snažit umístit přímo do nich jako basketbalista do koše. Ideální trénink na trajektorii krátké hry.

Skok vysoký

Vytáhněte z bagu sand wedge a začněte hledat překážky. „Kupodivu“ podle výšky. Úkolem je hrát stále vyšší a vyšší oblouk. Sami se budete divit, kolik výškových úrovní můžete v normální domácnosti a přidružené zahradě identifikovat a následně zdolat. Od miniaturních batohů přes nejrůznější kusy nábytku a následně přírodní překážky se můžete dostat až k výzvě v podobě samostatných budov. Pozor na okna. Experti doporučují tuto hru spojit se systémem „HORSE“ (za každý neúspěch si přibíráte jedno písmenko, kdo první složí slovo: prohrál).

Domácí minigolf

Potřeba je putter, míček, kelímek symbolizující důlek a chápající členové domácnosti. Pro rozšíření zábavnosti se hodí též poněkud rozsáhlejší nemovitost než garsoniera. Pokud nebydlíte zrovna v sedmém patře paneláku, není též nezajímavé propojit indoor a outdoor. Hráči se střídají ve vymýšlení tras, které míček musí k jamce projet. Hraje se klasicky na údery, jestli turnaj odehrajete na šesti- , devíti- nebo osmnáctijamkovém hřišti je čistě na vás a variantách, které vaši skupinu napadnou. Pokud chybí inspirace, vyhledejte si na Youtube termín „home golf“.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru