Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
golf course
Foto: Depositphotos

Výprava za levným golfem: Kde si v Česku zahrát pod tisícovku?

PRAHA Že je golf výhradně pro boháče? Tento rozšířený mýtus jsme tu vyvraceli už několikrát a nyní nastal čas podložit jeho nepravost nějakými důkazy. Proto se pojďme společně vypravit na česká golfová hřiště, která nabízejí kvalitní hru už za několik stovek.

V naší rodné vlasti je momentálně kolem stovky golfových areálů s různými nabídkami, obtížnostmi hřiště i cenami za služby. Nejlevnější golfovou záležitostí pak jsou v Česku obecně cvičné louky zvané „driving range“, které hráčům umožňují zdokonalovat si techniku úderů. U většiny z nich za zaplatíte za možnost odpálit míčky doslova jen pár desítek korun. Jenže na nich si golfisté většinou hru moc neužijí. Bývá tu zpravidla jen prostor pro dril a trénink. Neznamená to ale, že se tu při tréninku nenapijete nebo si nemůžete dát i něco k jídlu. Většina takových areálů má instalovaný automat s pitím a kávou či sušenkami.

Devět jamek? Nižší nároky na um i peněženku

Pro zájemce o golf, kteří si chtějí zahrát, ale nemají licenci ke hře v podobě karty České golfové federace (ČGF), je ideální možnost využít tzv. veřejné hřiště nebo akademii. Takovou možnost dnes nabízí v Česku zhruba padesátka golfových resortů. Public course, jak se veřejným hřištím říká anglicky, bývají nejčastěji jen devítijamková a většinou i relativně lehčí a kratší, než třeba hřiště mistrovská či normovaná. Možná nejznámějším veřejným hřištěm je v Česku golfový resort na Konopišti, který v čase od pondělí do čtvrtka umožňuje hrát za 600 korun a juniorům dokonce za krásných 300 korun. S tisícovkou si ovšem vystačíte také o víkendech a svátcích, kdy je cena pro dospělého 800 korun a pro juniora 400 korun. Ještě o něco levnější je potom devítijamková „akademie“ v Hostivaři, kde jako nečlen klubu zaplatíte 300 korun za hru na „public“ hřišti.

Hrajte, když je to levnější!

Abyste ušetřili co nejvíce peněz, můžete si golf naplánovat na méně obvyklé časy. To jsou hlavně všední dny dopoledne, kdy je zájem o hru přirozeně nižší a golfové kluby se snaží hráče přitáhnout na atraktivní slevy. Pokud vám navíc přiroste k srdci jedno konkrétní hřiště a plánujete na něm trávit více času, stojí určitě za úvahu členství v golfovém klubu. Hráč obvykle platí roční příspěvek a za to je mu od klubu umožněno snáze a levněji využívat veškeré vybavení. Cena za takové členství se pohybuje od několika tisíců po několik desítek tisíc korun.

S vybavením na hru si hlavu nelamte

Pokud jste úplný nováček a teprve se v tomto sportu rozkoukávat, rozhodně není nezbytné hned zpočátku disponovat vlastním vybavením. Hole i míčky vám klub ochotně půjčí, přičemž za ně nezaplatíte více než pár stovek. Jakmile si ujasníte, že se chcete golfu věnovat naplno, vyplatí se zainvestovat alespoň do začátečnické výbavy ‒ set dvanácti holí včetně bagu dnes vyjde na nějakých 6000-7000 korun a cena za jeden míček je zhruba 50 až 100 korun, takže celková investice nemusí být zase tak hrozná, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Reklama
Golfové hole z online obchodu Golfchampion.cz

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Golfové voziky z golfchampion.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru