Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Depositphotos

Za golfem do tepla? Díl druhý: Florida nebo Egypt?!

PRAHA Spolu s koncem golfové sezóny v tuzemsku každoročně vyvstává otázka, kde si zahrát golf v zimě. Klimatické podmínky v ČR zimnímu hraní moc nepřejí. Hráčům, kteří nechtějí chodit po zamrzlých areálech tak nezbývá nic jiného, než se za travnatými greeny vypravit daleko za hranice naší vlasti.

S oblibou se sice říká, že pro skutečného golfistu neexistuje špatné počasí, jen špatně zvolené oblečení, ale co si budeme povídat. Kdo by před promrzlými českými hřišti nedal přednost prosluněným oblastem, kde lze namísto pěti vrstev oblečení hrát jen v tričku? Vydat se za golfem do tepla můžete zcela samostatně nebo s využitím služeb některé na golf specializované cestovní kanceláře, jako např. Golf Planet, Golfové cesty či You Golf. Golfové pobyty samozřejmě nabízejí také tradiční cestovky. I v tomto segmentu ovšem působí řada společností, které se specializují třeba jen na jednu zemi, ve které ale dokáží nabídnout atraktivní golfové lokality, jako například CK Snail Travel. Ta se soustřeďuje na Portugalsko.

Za golfem do tepla

„Mezi evropskými zeměmi, do kterých se prodávají nejčastěji golfové zájezdy, u nás dominuje Španělsko a Portugalsko. Pro golf nabízí příznivé počasí prakticky po celý rok. Ceny dopravy do těchto destinací jsou příznivé, hřiště velmi kvalitní a tyto země nabízejí mnoho dalších zážitků i mimo golf. Další populární evropskou golfovou destinací je Turecko. Naši zákazníci také často vyhledávají hřiště na ostrově Madeira a na Kanárských ostrovech,“ řekla HrejGolf.cz dále tisková mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Ti, kdo rádi brouzdají po internetu pak rychle zjistí, že mezi golfisty, kteří mají rádi výrazně teplejší podnebí než vládne při české zimě ve Španělsku či Portugalsku, je hodně oblíbený Egypt nebo Spojené arabské emiráty. „Zde bych konkrétně poslala hráče golfu na hřiště Tower Links Golf Club v emirátu Ras Al Khaimah. Hříště Tower Links Golf Club s osmnácti jamkami a délkou 6 585 metrů nabízí driving range, chipping, putting green, clubhouse, restauraci, obchod, posilovnu nebo relaxační centrum. Vyhlášený je také Hilton Al Hamra Golf Club, kde momentálně seženete zájezd už od 12 890 korun,“ upřesnila Andrea Řezníčková.

Golfová Florida? Proč ne!

Za zvážení k cestě v době české zimy stojí samozřejmě i jedna z golfových zemí zaslíbených, totiž americká Florida. Popsat všechna lákadla a lokality pro golf by samo o sobě vydalo na celou knihu. Důvod je pro to prostý, golfových hřišť jsou tu stovky – od těch nejprostších a nejlevnějších až po ty exkluzivní. Odhlédneme-li od ceny za letenky, patří ale Florida spíše mezi nákladově levnější golfové destinace. Poplatek, tedy green fee, za to, že si zahrajete na hřišti tu nemusí stát hodně peněz. Tak třeba balíček hřišť na Floridě, nazvaný „Orlando Golf Tour” se třemi nocemi a třemi osmnáctkami golfových hřišť vás může vyjít „jen” na 299 dolarů, což je v přepočtu necelých sedm tisíc korun.  Pravdou ale je, že dopravu do lokalit si hradíte sami. Atraktivní ceny za golf tu ale nejsou jen díky nízkému kurzu dolaru vůči koruně. Cenovku za tyto služby totiž ovlivňuje i ta skutečnost, že je golf na Floridě vnímán jako běžný, zcela „normální“ sport pro všechny lidi, který se často hraje na veřejných hřištích. Příjemným bonusem na závěr je, že tam během ledna a února bývá okolo 20 °C.

Chcete-li si ovšem najít sami nějakou destinaci pro golf, jistě vám přijde vhod i další tip. Cestovní kancelář Canaria Travel má totiž pro golfisty zřízeno na svých webových stránkách speciální fórum, či chcete-li diskuzi , kde si lidé vyměňují tipy na golfové destinace v zimě. Přirozeně, že jde ve valné většině o lokace na zmíněných ostrovech, které má cestovka i ve svém názvu nebo Španělsku, ale i tak zde zájemce o golfové lokace může načerpat zajímavé tipy. Pro vášnivé golfisty, kteří ani přes zimu nechtějí zůstat bez svého oblíbeného sportu tak existuje tipů více než dost. V dalším díle, který připravujeme si proto představíme další.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru