Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2

Bahamský turnaj neskončil pro Woodse vítězstvím

NASSAU/PRAHA Golfový turnaj na Bahamách, pořádaný legendou tohoto sportu Tigerem Woodsem pro osmnáct vybraných hráčů, Hero World Challenge, skončil. Pro samotného Tigera, kterému se nevyvedla závěrečná kola klání, je tak proto snad jedinou dobrou zprávou předání  šeku na 184 500 dolarů fondu ONE Bahamas. Ten se snaží získávat prostředky na obnovu ostrova po ničivém hurikánu Dorian.

Turnaj Hero World Challenge ovládl švédský matador Henrik Stěsnán o jednu ránu s celkovým počtem osmnáct rad pod par hřiště před dalším Evropanem – Španělem Jonem Rahmem. Třetí místo obsadil Američan Patrick Reed. Samotný Tiger Woods se umístil po čtyřech kolech na hřišti v Albany na Bahamách na čtvrtém místě a prodloužil tak sérii NEvítězství v tomto turnaji na devět let.

Přijde restart Stensonovy kariéry?

A tak zatímco Stenson slavil první výrhu na velkých světových golfových turnajích po více než dvou letech, Tiger Woods smutnil. Vždyť ještě ve finálovém kole pět jamek před koncem dělil se Stensonem vedení. Pak ale zahrál tři nepovedené údery za sebou a naděje na vítězství se rozplynuly.
Organizátor série profesionálních turnajů PGA Tour ve svém komentáři připomněl, že pro Stensona může první místo být novým restartem v jeho kariéře. Po svém posledním vítězství v roce 2017 totiž Švéd zatím k žádné výhře nepřišel a jeho pozice se propadla ze šestého místa světového žebříčku až na čtyřicáté. Bahamský turnaj byl pro všechny americké hráče, tedy i Tibera Woodse generálkou na Prezidentský pohár proti výběru zbytku světa kromě Evropy. Tento turnaj se hraje od tohoto čtvrtka v Melbourne.