Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Archiv redakce

Klára Spilková se po úspěchu na Floridě chystá na australské turnaje

PRAHA Lepší vstup do nové golfové sezóny v sérii dámských profesionálních turnajů LPGA si Klára Spilková snad ani nemohla přát. Na turnaji Gainbridge at Boca Raton na Floridě minulý týden obsadila dělené 8. místo a poprvé se v nejprestižnější světové ženské sérii dostala do top 10.

Pětadvacetiletá česká profesionálka zakončila zmíněný turnaj se skóre devět ran pod par po kolech 72, 68, 68 a 71. „Před turnajem bylo mým cílem hlavně projít cutem. Ale kdyby mi někdo před turnajem řekl, že budu v top ten, tak bych asi přikývla, že je to možné. Cítila jsem totiž dobře a věřila jsem si,“ usmívala se Spilková po turnaji, na němž si z celkové dotace dva miliony dolarů „odkrojila“ pro sebe 45 563 dolarů, což je dosud její nejvyšší odměna v profesionální kariéře.

Loňskou premiérovu sezonu poznamenaly i zdravotní problémy, které českou hráčku vyřadily na dlouhé dva měsíce. I proto odehrála jen čtrnáct turnajů. V osmi z nich neprošla cutem a jejím maximem byla dělená 32. příčka na LOTTE Championship. „Nebyl to lehký rok, ale s o to větší motivací jsem vstoupila do toho nového,“ poznamenala pro HrejGolf.cz česká golfistka, která v závěru roku uhájila kartu na LPGA v náročné q-school.

Nejtěžší finálové kolo

V Boca Raton položila základ ke skvělému výsledku už v prvním kole, které zvládla v paru, ale klíčovými byly další dvě rundy, v nichž shodně zahrála 4 rány pod par a dostala se do elitní desítky. A pozici v ní udržela i ve finálovém kole, v němž zapsala jednu ránu pod par. Celkově pak -9 a dělená osmá pozice, třeba se starší ze sester Kordových Jessikou. Na vítěznou Švédku Madelene Sagström, pro níž to byl první titul na LPGA, ztratila 8 ran.

„Finálové kolo bylo nejtěžší. Náročné na soustředění a se spoustou diváků kolem,“ přiznala Spilková. Nedělní kolo totiž odehrála ve flightu s Brooke Henderson, kterou doprovázely stovky kanadských fanoušků. Kanaďanku, která má na kontě devět turnajových titulů na LPGA včetně jednoho majoru, dokázala porazit o dvě rány.

„Dala jsem pár birdie, ale taky nějaká bogey. To je zkrátka golf. Bohužel se mi dnes nedařily drivy. To tak trochu pokračovalo ze soboty. Projevilo se i na osmnácté jamce,“ popsala kritickou situaci na závěrečné jamce, kterou bravurně zvládla. Svůj drive poslal doprava do vody a po trestné ráně zahrála třetí úder do bunkeru. Odtud si ale skvěle přihrála a jamku zachránila jedním puttem.

Dva turnaje v Austrálii

Naopak jedním z parádních úderů byl její chip-in na tříparové jamce číslo tři. „Před touhle ranou na trojce jsem prostě věděla, že míček půjde do jamky,“ prozradila Spilková. „Celý turnaj mi dobře chodila železa, hřiště mi sedlo. Bylo fajn, že po deštích zůstalo měkčí a dalo se útočit na jamky. Navíc až na výjimky nefoukal vítr. Za ty čtyři dny jsem vděčná a cítím, že to bude dobrá sezona,“ konstatovala Spilková.

K dosud nejlepšímu výsledku na LPGA pomohl české hráčce i „zastupující“ caddie a přítel Sean Davidson. „Snažil se hodně. V prvním kole jsme si na sebe trochu zvykali, ale od druhého kola už přesně věděl, co a jak. Díky tomu, že sám je výborný golfisty, umí číst putty. To bylo příjemné. Pozice mého stálého caddieho ale není ohrožena, protože Sean má svou práci, která ho baví,“ vysvětlila česká golfistka.

Hned po turnaji Spilková odjela „domů“ do Sarasoty, kde trénovala a pak se chystá odletět směr Austrálie na další dva turnaje ISPS Handa Vic Open, který startuje třetího února a ISPS Handa Women’s Australian Open od desátého února. „Pak budou následovat čtyři týdny volna. Vrátím se na čas i domů do Prahy, abych si plnila i některé sponzorské povinnosti. Pak se vracím na Floridu a v polovině března mě čeká turnaj ve Phoenixu,“ naznačila Spilková podobu svého dalšího turnajového programu.

„Když jsem vstupovala do LPGA, nevěděla jsem, do čeho jdu. Nikdo z Česka mi nemohl ukázat cestu. Teď jsem šťastná, že tady jsem. Je to jiná liga, která posune hráčku výkonnostně i mentálně. Všechno pro mě bylo nové, včetně hřišť, která jsem musela poznávat. Teď vstupuji do své druhé sezony na LPGA a desáté profesionální celkem, což je na to, že mi je pětadvacet, docela dost,“ poznamenala Klára Spilková.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru