Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Alan Babický / Foto: Zdeněk Sluka

MNICHOVV prestižním německém golfovém klubu Olching skončil další turnaj letošního zkráceného programu Senior Golfer Tour Europe (SGTE). Svoje první vítězství si z Munich Senior Open odvezl Alan Babický.

V náročných povětrnostních podmínkách, větru a dešti zahrál Babický hřiště v prvním kole v paru. Po snadnější první devítce se třemi birdie a šesti pary přišla druhá s jedním bogey a jedním double bogey. Skóre 72 stačilo na tříranné vedení nad Stevem Hamptonem z Velké Británie. O další ránu pozadu se nacházela skupina tří hráčů: David Pugh, Colin Monk, oba z Británie, a Thomas Beck z Německa.

Pro druhé, finálové kolo ustal déšť, ale výrazně zesílil vítr a teplota klesla na osm stupňů. Babický odehrál prvních devět jamek čistými pary a zvýšil náskok na šest ran. Hamptonovi ani Pughovi se nedařilo, a tak v boji o titul na jediné letošní německé zastávce Senior Golfer Tour Europe zůstal jediným pronásledujícím zkušený Brit Colin Monk. Po pětiparové patnácté jamce, par 5, se díky Babického double bogey ztenčil rozdíl na tři rány. Monk pod tlakem situace atakoval na následujících dvou jamkách neúspěšně vlajku a byla z toho dvě bogey proti Babického parům. Na 18. jamku, která jako by z oka vypadla slavné osmnácté jamce na Blue Monster na Doralu v Miami, tak nastupoval Babický s pětiranným vedením a bylo rozhodnuto.

„Podle skóre to na velký boj nevypadá, ale v tom silném a točícím se větru byla každá rána a jamka dost napínavá. Třeba na čtrnáctém odpališti jsme chvíli čekali, z odpaliště je vidět čtyři grýny, a na každém vlála vlajka jiným směrem. Druhá devítka je fakt náročná na přesnost, všude je voda a ve větru bylo těžké odhadovat úhly. V Německu se nesmí vyndávat vlajkové tyče ‒ a patovat metrové paty na par do větrem zmítané tyče třeba i směrem k hráči byla dost nová zkušenost, jeden půlmetrový pat mi po nárazu do přikloněné tyče zůstal stát venku. Ale dobře to celé nakonec dopadlo. Mám radost,“ říká Babický.

Babický si odváží svůj první titul z této tour a navazuje na druhé místo na Mezinárodním mistrovství Rakouska seniorů uhrané na počátku září.

Šestnáct vodních překážek dalo mnichovskému klubu jednu z přezdívek

Olching GC, slavící letos čtyřicáté výročí svého založení, se nachází na severozápadním okraji Mnichova. Jeho hřiště je vyhlášené pro svoji technickou náročnost, značné množství vodních překážek a vynikající stav herních ploch. Druhá devítka, přezdívaná „Vodní svět“, má ve hře celkem šestnáct vodních překážek. Hřiště je pravidelným dějištěm mezinárodních soutěží vrcholových amatérských i profesionálních akcí všech kategorií. Délka 6100 metrů, par 72.

Senior Golfer Tour Europe založená v roce 2016 je obecně považovaná za „challenge tour seniorů“. Jedním z jejích cílů je připravit hráče aspirující na Legends Tour. Každá sezóna obsahuje kolem patnácti turnajů, které se hrají od Británie až po Litvu a Tour má přes 250 členů. Je určená hráčům nad 48 let a mohou startovat i amatéři se singl hendikepy. K nejznámějším členům objevujícím se pravidelně na turnajích patří třeba Paul Broadhurst, Markus Brier nebo českým midamatérům známý Roger Roper. Obvyklé celkové prize money se pohybují kolem deseti tisíc euro. Letošní ročník je z důvodů pandemických opatření značně omezen. Následující turnaj se hraje 21. až 24. října na hřišti Is Molas na Sardinii.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru