Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Pixabay

Na Mexiko bude vzpomínat nejlépe Patrick Reed

MEXICO CITY/PRAHA Trpělivost a přesná hra. Ingredience, které bychom i jako amatérští hráči golfu měli mít. Ty totiž pomáhají vyhrávat turnaje. A i když vítěz WGC Mexico Championship – Američan Patrick Reed – nemá zrovna u kolegů nyní dobrou pověst, uvedené vlastnosti ho dovedly až na první místo.

Turnaj „snů“, tedy WGC Mexico Championship má tak trochu překvapivého vítěze. Ale i jeho příběh, ve kterém spojily hráče obě nejsilnější golfové série světa – PGA a European Tour ukazuje, že člověk má věřit v to nejlepší, i když se zdá, že už nemůže nikdy vyhrát. Patrick Reed totiž ještě čtyři jamky před úplným koncem svého působení v turnaji v Mexiku zaostával za Justinem Thomasem, který turnaj průběžně vedl tři kola o dvě rány. A pak to přišlo – tři birdie a prémie za vítězství ve výši 1,8 milionu dolarů v kapse.

Problematický vítěz z Ameriky

Americký golfista Patrick Reed tak získal osmý titul na PGA Tour a druhý v sérii World Golf Championships. Komentátoři nejen televizního přenosu, ale i mnoha médií vyzdvihovali nejvíce jeho přesnost a „trpělivost“. A to se mu skutečně vyplatilo. Když se totiž člověk podívá na to, jak hřiště v mexickém klubu Chapultepec vypadá, musí jím dát za pravdu. Rovné a přesné rány se zde opravdu vyplatí.

Reedovi se i před začátkem tohoto turnaje vyčítalo, že jako profesionál zklamal. Loni v prosinci si totiž Patrick Reed na turnaji na Bahamách upravil pozici míčku v bunkru, což odhalil televizní záběr. Jenže on stále tvrdí, že nepodváděl. Agentura ČTK k dění uvedla, že před turnajem v Mexiku incident v rozhlasovém rozhovoru připomněl jeho krajan Brooks Koepka. Reed zahrál v Mexiku -18 ran a celkem 266 ran, o jednu víc než druhý Američan Bryson Dechambeau. Třetím na „bedně“ byl Španěl Jon Rahm s výsledkem -15 a celkově s 269 ranami.

Námi zmiňovaná velká jména golfu před startem turnaje v Mexiku, která se turnaje účastnila, se v konečném žebříčku klání objevila nejlépe v podobě Roryho McIlroye, který skončil pátý. Celkové pořadí hráčů zveřejnil web European Tour.

 


Už odebíráte náš newsletter? Přihlaste se do konce února a soutěžte o kšiltovku Callaway nebo míčky s logem HrejGolf.cz nebo knížku golfových příběhů od Thomase Moora. Více informací najdete tady.

 

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru