Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Hráči družstva Tempo Praha / Foto: archiv redakce

Překvapení na začátku sezóny minigolfu: domácí favority v Olomouci porazilo pražské Tempo

OLOMOUCV nejprestižnější soutěži minigolfových smíšených družstev, ze které vzejde postupující na Pohár mistrů evropských zemí, zaskočil domácí favority tým pražského Tempa, který v napínavém závěru udolal Hanáky o tři údery. Absolutně nejlepší výkon v turnaji předvedl reprezentant a hráč německého týmu Hardenberg-Pötter Marek Smejkal, který odehrál čtyři okruhy na 80 úderů.

Minigolfová špička republiky zahájila druhý zářijový víkend novou extraligovou sezónu v areálu olomoucké Lokomotivy se sešla. Ta předchozí byla kvůli koronovirovým opatřením zkrácena, žádné družstvo ze smíšené extraligy nesestoupilo, naopak se soutěž rozrostla z původních šesti na osm týmů. Domácí prostředí mělo nahrávat obhájcům titulu z Olomouce, avšak díky povedenému závěru nakonec Hanáky udolalo pražské Tempo.

„Fantastický pocit! Po dlouhé pauze způsobené koronavirem jsme dokázali porazit domácí Olomouc, navíc v dramatickém závěru a ukázali jsme, že se s námi bude muset počítat. Věřím, že na jaře bude naše vítězné tažení pokračovat a na podzim budeme reprezentovat český minigolf na Poháru mistrů v Portugalsku,“ říká Radovan Struhár, nejlepší hráč Pražanů.

Olomoucké juniorky málem překvapily favoritky z Bystřice pod Hostýnem

Právě Pohár mistrů evropských zemí je také největším lákadlem kategorie ženských družstev. Vůbec poprvé se do soutěže přihlásily ženy Olomouce, kde všechny členky základní sestavy spadají do juniorské kategorie. Přesto s favoritkami z Bystřice pod Hostýnem dlouho držely krok a prohrály ve vyrovnané koncovce o pouhých pět úderů.

Tahounkou olomouckého ženského týmu je Monika Minaříková, juniorská mistryně světa z roku 2018. Minaříková zvítězila v absolutní kategorii žen, kde o úder porazila svou reprezentační kolegyni Alenu Doleželovou, bronzová skončila Lenka Radnicová z GC 85 Rakovník. „Vítězství je trošku hořkosladké, protože jsem se především soustředila jak na ženskou, tak na smíšenou extraligu, kde to bohužel v obou případech těsně nevyšlo. Soutěž žen ale zkoušíme poprvé, jsou to pro nás cenné zkušenosti a rozhodně se nemáme za co stydět,“ rekapituluje Minaříková.

Marek Smejkal potvrdil kvalitu i znalost hřiště

Absolutně nejlepším výkonem dne se blýskl Marek Smejkal, který odehrál čtyři kola na osmdesát úderů. Stříbrná pozice připadla nejlépe hrajícímu hráči pražského Tempa Radovanu Struhárovi, třetí místo obsadil olomoucký Ondřej Škaloud, který jako jediný z celého startovního pole dokázal zahrát v jednom kole všechny dráhy na jeden úder. „I když teď hraji nejvyšší soutěž v Německu, tak jsem rodák ze Šternberka, za Olomouc jsem dlouhá léta hrál a místní hřiště znám téměř dokonale. Přesto musím říct, že jsem hrál velmi dobře a z vítězství mám samozřejmě velkou radost,“ uzavírá vítěz turnaje Smejkal.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru