Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Pixabay

První golf mač po korona krizi pro sebe získali McIlroy a Johnson

PONTE VEDRA BEACH/PRAHA Skvělou zábavu a podívanou nabídl po dvou měsících turnajové a televizní odstávky kvůli koronavirové pandemii první „pokrizový“ přenos profesionálních golfistů. Ten se uskutečnil díky podniku TaylorMade Driving Relief. Na floridském hřišti Ponte Vedra Beach si to rozdali Rory McIlroy s Dustinem Johnsonem proti dvojici Rickie Fowler a Matthew Wolff.

Kdo se v neděli díval šest hodin na televizi na zmíněný golf, rozhodně neprohloupil. Současná a bývalá jednička světového žebříčku golfu si to se spoluhráči pořádně užívali. Zábava to už byla v tom, že všichni hráči nastoupili v krátkých kalhotách a bagy si nosili po celém hřišti sami. A to i přesto, že v rozhovorech před turnajem pro americká média někteří z nich říkali, že to zas taková zábava není (tedy nosit si sám hole). Každý z nich měl navíc u sebe mikrofon, takže diváci a fanoušci sportu u obrazovek mohli dobře slyšet nejen vtípky, ale i špičkování se před dalším úderem nebo pochvaly za skvělou ránu či úder.

Golf pomáhal charitě

Charitativní zápas vynesl nejen pěkné peníze, ale, jak věříme, nalákal i diváky na znovu otevřenou turnajovou sérii PGA Tour, která se spustí znovu v červnu. TaylorMade Driving Relief celkem vybral 5 503 959 dolarů. Tři miliony díky Skins Match (jednoduše řečeno za vítězství na jamce), milion dolarů za birdie (tedy za to, že hráč zahrál jednu ránu pod předepsaný počet ran na jamce, pozn. redakce) bonusy, 450 tisíc dolarů věnovala společnost TaylorMade za nejdelší drive a přes jeden milion darovali diváci.

O konečné vítězství se nakonec čtyřka golfistů utkala v rozstřelu. Play-off se hrálo systémem „nearest to pin“, tedy o to, kdo první ranou bude nejblíž jamce a to na „sedmnáctce“ floridského hřiště Ponte Vedra Beach. Míč nejblíže k vlajce posadil Rory McIlroy a jeho tým tak zvítězil. Duo McIlroy & Johnson vyhrál jedenáct skinů a celkem tedy 1 850 000 dolarů pro nadaci American Nurses Foundation. Tým Fowler & Wolf vyhrál sedm skinů a 1 150 000 dolarů pro nadaci CDC.

Jistě, puritáni mohou namítnout, že atmosféra přenosu bez diváků, kedíků a dalších tradičních „propriet“ golfových turnajů, nebyla dokonalá. S tím ale po shlédnutí „TV mače“ nelze souhlasit. Když už nic jiného, přenos mimo jiné na Golf Channelu ukázal, že i hráči musejí být ve formě, aby celé hřiště nosili svůj golfový bag a dokázali úspěšně hrát a hlavně při chybových úderech přenos ukázal, že i profíci golfu jsou „jenom lidi“. Všichni se tak můžeme těšit na restart PGA Tour, který má termín jedenáctého června. Tehdy se koná turnaj Charles Schwab Challenge. V Colonialu u něho nebude chybět ani „znovu“ první hráč světa Rory McIlroy.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru