Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2

V Jižní Africe na Alfred Dunhill kraloval Španěl Larrazábal

MALALANE/PRAHA Nový ročník golfové série European Tour v jihoafrické Malalane, kde se hrál turnaj Alfred Dunhill Championship, vyhrál Španěl Pablo Larrazábal.
Na hřišti Leopard Creek Country Clubu, které leží na jižní hranici Krugerova národního parku, dokázal zahrát za čtyři dny turnaje celkový výsledek -8 ran pod par hřiště, tedy celkových 280 úderů a udržet tak vedení ze soboty. Španělskému golfistovi se poslední den vůbec nedařilo, neboť zahrál hřiště za 75 ran. Naštěstí pro něj to ale stačilo na to, aby před druhým v celkovém pořadí, Švédem Joelem Sjöholmem, udržel náskok jedné rány. Larrazábal si za prvenství připsal 237 750 euro. A třetím na stupních vítězů byl Holanďan Wil Besseling s výsledkem -6 ran pod par za turnaj a ziskem 82 300 euro. Celková dotace turnaje pak byla 1,5 milionu eur. Turnajem v Jižní Africe začíná v Evropě vlastně nová turnajová sezóna. Ta letošní má pořadové číslo 49.