Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Depositphotos

V Jižní Africe uspěli na turnaji „domácí“. Stanislav Matuš ne

JOHANNESBURG/PRAHA Tomu se říká využít dokonale znalosti domácího hřiště. Dáváme vám za pravdu, je to trochu nadsazené, ale snad nám laskaví čtenáři při pohledu do výsledkové listiny turnaje South African Open, který je součástí série European Tour, mírnou nadsázku odpustíte. Však posuďte sami: Mezi prvními dvanácti hráči celkového žebříčku se umístilo osm Jihoafričanů.

České želízko v turnajovém ohni, které se vůbec poprvé v novodobé historii naší země dostalo mezi hráče jedné z nejvyšších světových golfových tour, Stanislav Matuš, skončilo nakonec dělené 175. A i když Matuš neprošel cutem, tedy neprobojoval se do finálových víkendových kol. Jde ale podle nás o velmi dobrý první krok na jeho cestě vzhůru ve výsledkových listinách světového golfu. Ale máte pravdu, je to náš názor. Nabité zkušenosti budou ovšem určitě k nezaplacení a jak zaznělo i v přenosu stanice Golf Channel, Stanislav Matuš věří, že si takových podniků zahraje víc. Není proto vůbec vyloučeno, že číslo pořadí ve výsledku bude mnohem vyšší a lepší.

Golf na turnaji ukázal svou krásu

Právě prošlé finále turnaje South African Open v jihoafrickém Johannesburgu, chcete-li Joburgu, ovšem ukázalo, proč je golf tak fantastický sport. Po třech dnech nepříjemného počasí vyšlo nádherné slunce a v přímém přenosu turnaje pak byly k vidění vynikající údery a nečekané záchrany. Klání vyhrál Jihoafričan Branden Grace s výsledkem -21 ran pod par hřiště s celkovým počtem ran 263 před svým krajanem Louisem Oosthuizenem a Britem Marcusem Aarmitagem. Při sledování přímého přenosu se jistě z mnoho z vás, našich milých čtenářů znovu ujistilo, jak je důležité nepodceňovat v golfové přípravě žádnou „činnost“. Chceme tím říct, že zřejmě proměňování puttů přineslo vítězi v turnaji jeho prvenství. Branden Grace totiž puttoval doslova jako Bůh 🙂 , zatímco jeho pronásledovatel Louise Oosthuizen ne. Takže nezapomeňme si dát všichni, kdo neproměníme z deseti metrových puttů devět při příštím tréninku tuplovaný kbelík míčků pro puttování.

Konečnou výsledkovou listinu zveřejnil web European Tour.

16. ledna hostí Abu Dhabi HSBC Championship hřiště Emirates Golf Club.

Reklama
Golfové micky z golfchampion.cz

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Golfové voziky z golfchampion.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru