Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Archiv redakce

Česko má první golfistku v elitních soutěžích

PRAHA Klára Spilková. Nejlepší česká golfistka, která se zúčastnila olympiády v brazilském Rio de Janeiro v roce 2016 a od letošního února v devátém roku své profesionální kariéry poprvé nastoupila do turnaje LPGA. Ladies Professional Golf Association je americká organizace pro ženské profesionální hráčky golfu a představuje v tomto sportu nejvyšší možnou metu.

Skutečností sice je, že Kláře Spilkové, která si přála být v nejvyšších patrech světového ženského golfu od svých dvanácti let, konkurují i další ženy s českými kořeny. Jde o Jessicu a Nelly Korda, dcery tenisty Petra Kordy, které však hrají s americkou vlajkou a Sandru Galovou, Němku, jejíž rodiče jsou Češi. Klára Spilková se ale tím, že je Češka, ráda pyšní. Jak řekla v rozhovoru pro iDnes.cz, má na svém driveru, tedy nejdelší holi v bagu, českou vlajku. Dosud se Klára Spilková účastnila 111 turnajů na Ladies European Tour a v roce 2017 vystoupala na nejvyšší post, když zvítězila na v turnaji Lalla Meryem Cup 2017.

Někdy je relax víc než dril

O tom, že někdy vede k úspěchu odpočinek víc než dril ví tuzemská hráčka golfu velmi dobře. „Prostě jsem si vzala téměř dvouměsíční volno, abych na sobě pracovala víc než cokoli jiného, ​​a moc jsem nehrála golf,“ řekla po vítězství v turnaji v Maroku Skysportu Klára Spilková. Snažila se tak dostat „svou mysl na správné místo a zafungovalo to,“ dodala pro sportovní deník. A to je možná nejcennější rada pro vlastní sportovní úspěchy. Když se člověk cítí dobře, dokáže vystoupat nejen ve sportu výš. Nejlepšího celkového pořadí ve světovém golfovém žebříčku žen česká golfistka dosáhla v roce 2017, kdy skončila 198.

Klára Spilková (24 let)

  • Rodiště: Praha
  • členka: Golf Club Erpet Praha
  • Profesionálkou je od roku 2011
  • Výdělek za kariéru: 33 456 dolarů a 416 460 euro (11,5 milionu Kč)
  • Aktuální místo ve světovém žebříčku: 369
  • Hraje holemi Titleist a míčky Titleist PRO V1

Zdroj dat/foto: Klára Spilková, LPGA, Ladies European Tour)

kor/z

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru