Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Pixabay

Klára Spilková znovu v Top 10. Zatím po prvním kole

PRAHA Na jihozápad od tenisem proslaveného australského města Melbourne hrají v klubu 13th Beach Golf Club ženy i muži turnaj ISPS Handa Vic Open. A fanoušci golfu z televizního přenosu už dobře ví, že byť se hraje na dvou hřištích, mají „holky i kluci“ z golfu společná týčka na vybraných jamkách. Dnes třeba mimo jiné na 15. jamce.

Australský turnaj, který se hraje na dvou linksových osmnáctkách uvedeného resortu je společnou akcí LPGA a European Tour. A pečlivě jej sledují jistě nejen čeští fanoušci golfu. Nejlepší česká golfistka – Klára Spilková – totiž i v Austrálii velmi dobře „pálí“! Po nedávném umístění v Top 10 v turnaji Gainbridge LPGA at Boca Rio to totiž Klára Spilková znovu skvěle rozehrála. Na ISPS Handa VIC Open je po prvním kole také v elitní desítce.

V čele jsou ISPS Handa Vic Open LPGA je zatím vítězka z Boca Raton Švédka Madelene Sagströmová a Korejka Kang He-či. Obě zahrály 65 ran. Zajímavostí tohoto klání je, že hráči a hráčky se ve flightech pravidelně střídají a dle hodnocení komentátorů to podle všeho velmi vyhovuje právě Kláře Spilkové. Po prvním kole je česká golfistka na děleném šestém místě a s výsledkem -6 ran ztrácí na nejlepší hráčku průběžného pořadí dva údery. Žebříček hráček zveřejnila LPGA na svém webu.

V žebříčku není téměř nikdo jiný než Australané

To v European Tour australské části turnaje bylo znát, že se soutěž hraje v Austrálii. Velmi často totiž v průběhu prvního kola nebylo v pořadí prvních deseti hráčů vidět téměř nikoho jiného než právě domácí golfisty. A i když se na konci hracího dne dokázal do čela průběžného žebříčku vyšvihnout Španěl Alejadro Caňizarec, v pořadí prvních třinácti hráčů je jedenáct z nich právě z „domácí“ Austrálie. Španěl k vedení po prvním dni potřeboval na hřišti Creek 63 ran.

Zajímavostí turnaje může být i to, že až devadesát devět golfových profesionálů v průběžném pořadí dokázalo zahrát na hřišti golfového resortu 13th Beach Golf Club záporný výsledek, tedy aspoň mínus jednu ránu. Americká série PGA Tour dnes večer startuje turnajem AT&T Pebble Beach PRO-AM. Z Blízkého východu se do Kalifornie, kde se turnaj hraje, přemístil populární „DJ“ Dustin Johnson, diváci se mohou těšit i na výkony Jordana Spiethe, nebo Jasona Daye

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru