Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Repro: twitterový účet ministra zdravotnictví Romana Prymuly

Prymula: golf v podstatě teoreticky mohou hrát dvě osoby

PRAHAVláda ode dneška vyhlásila lockdown. Až na výjimky mají být lidé doma. Vyrazit na golf ale můžete, potvrzuje rozbor České golfové federace i ministr zdravotnictví Roman Prymula.

„Pokud hovoříme o zevních sportovištích, tak tam samozřejmě mohu provozovat individuální sport, nicméně jsou tady velmi tvrdá omezení, kdy v podstatě tam teoreticky mohou být pouze dvě osoby a je třeba říci, že bych se měl věnovat aktivitám, které jsou podobné běhu, mohu samozřejmě jet na kole, mohu jet na inlinech. Pokud bych si chtěl zahrát fotbal, tak už to příliš nejde, protože nejen, že nemůžu hrát jedenáct na jedenáct, ale nemohu hrát ani pět na pět,“ říká Prymula ve čtyřicetivteřinovém videu na svém novém twitterovém účtu.

Pomiňme komický styl vyjadřování, který je typický pro mnohé členy Babišovy vlády. Podstatné je, že plukovník potvrzuje, že individuálně si golf můžete zahrát. Ke stejnému závěru už dříve došla právní komise ČGF: „Individuální hra není zakázána, neboť jsou výslovně povoleny cesty za účelem pobytu v přírodě a zpět a pobyt v přírodě nebo parcích. Máme tedy za to, že část přírody, ve které se nachází udržovaná zeleň (v našem případě „golfiště“), vždy naplňuje popisovanou ‚přírodu‘.“

Golf můžete hrát s jedním spoluhráčem nebo i s více členy domácnosti

Ze znění krizového opatření přitom nevyplývá, že by na hřišti v jednom momentě mohly být nanejvýš dvě osoby. „V této souvislosti je třeba vnímat absolutní omezení, tj. pobyt na veřejně přístupných místech (kam je třeba zařadit venkovní sportoviště v přírodě – golfové hřiště) v maximálním počtu 2 osob (s výjimkou členů domácnosti). V praxi to znamená, že skupinka osob, které nejsou povinny udržovat odstup nejméně 2 metry, může být vícečlenná, ale pouze v případě, že se jedná výhradně o členy domácnosti,“ uvádí golfová federace.

Služby trenérů nejsou zakázané

Zakázaný není ani driving range či individuální trénink (při dodržení pravidla dvou osob), a to včetně placeného tréninku, dovozuje právní komise ČGF. Naopak zakázané jsou turnaje, golfové kroužky, využití WC, sprch a šaten, indoorové aktivity, pobyt v hotelu a restauraci, fungování golfové recepce či shopu, spolková činnost golfových klubů a pití alkoholu na veřejně přístupných místech, přičemž podle komise je za taková místa potřeba považovat veškeré venkovní
prostory (tedy i sportoviště).


Úplné znění shrnutí dopadů do golfového prostředí včetně znění krizového opatření vlády najdete na webu České golfové federace (ve formátu .pdf).

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru