Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Depositphotos, infobox: redakce

Golfový handicap: Jak si stojíte proti celebritám

To číslo je důležitější než váš inteligenční kvocient, než velikost… nohy, než číslo na výplatní pásce nebo zůstatek na běžném účtu. To číslo je váš golfový handicap. A od momentu, kdy tento získáte, váš život už pomyslně nikdy nebude stejný. Vždycky ho budete chtít zatlačit níž a níž, vždycky ho budete chtít poměřit s každým, kdo se ve vašem okolí o golf jen otřel.

No dobře, možná zase až tak svou hru neprožíváte, ale jako ukazatel je golfový handicap opravdu zábava. Třeba jen proto, že vás může srovnat s lidmi, které znáte jen z televize. A teď nemyslíme ty, kteří se do posledních jamek přetahují o vítězství v turnajích PGA Tour. Kdo ze světových celebrit hraje golf a jaký mají handicap? Webmagazín HrejGolf.cz dal dohromady po prostudování několika zdrojů seznam patnácti známých jmen a jejich golfového handicapu ze začátku tohoto roku. Takže jak dobrá je vaše hra v porovnání s hollywoodskou hvězdou nebo bývalým nejbohatším mužem světa?

Nápověda: Proti těm, co jsou ochotní se pochlubit s handicapem, jste na tom většinou asi špatně :-).

Justin Timberlake: 1,0 • Ten kluk umí opravdu ledacos. Tančit, zpívat, hrát. V poslední době se prosazuje i jako startupový investor v Silicon Valley. A golf též nehraje úplně zle.

Michael Jordan: 1,9 • Nejlepší basketbalista všech dob je jednak pohybově výjimečně nadaný, druhak opravdový golfový fanatik. Na zlepšování vlastní hry si dokonce staví vlastní golfový resort na Floridě.

Donald Trump: 3,0 • Současný americký prezident se s golfovými holemi ‒ především ve vlastních klubech ‒ nechá vidět (a fotit) často. Jeho kritici tvrdí, že až příliš často. Nicméně, ať máte na jeho politiku názor jakýkoliv, jeho golfová úroveň je obdivuhodná.

Alice Cooper: 7,0 • Potkat tohoto metalového zpěváka v koncertním kostýmu večer na greenu asi není zážitek k pohledání, Alice Cooper je nicméně člověk, který golfem vyléčil svůj problém s alkoholismem a drogami, o čemž dokonce sepsal knihu Golf Monster: My 12 Steps to Becoming Golf Addict.

Bill Murray: 7,2 • Komik, který stvořil nezapomenutelnou roli v Caddyshackovi je aktivní golfista, se svými pěti bratry dokonce vlastní s dalšími investory golfový brand William Murray Golf, kterému svými módními kreacemi na greenu dopřává velmi solidní propagaci.

Matthew McConnaughy: 8,6 • Herec s pověstí chameleóna se golfu naplno věnoval na střední škole a zůstaly mu velmi solidní základy.

Tom Brady: 9,3 • Nejlepší quaterback dějin amerického fotbalu je stále hráčsky aktivní, takže se nezlepšuje tak, jak by si představoval. S letošním přestupem do Tampa Bay na slunnou Floridu by se mohlo blýskat na golfově ještě lepší časy.

Wayne Gretzky: 9,8 • Máme tady nejlepšího basketbalistu všech dob, možná nejlepšího amerického fotbalistu všech dob (šest výher v Super Bowlu svědčí o mnohém), nemůže chybět ani nejlepší hokejista. Nicméně neočekávali byste, že muž, který to tak dobře uměl s hokejkou, bude v tomto porovnání výše?

Condoleezza Rice: 11,3 • Bývalá ministryně zahraničí vlády George W. Bushe je přesně typ ženy, kterou byste na greenu nečekali. Na to, jak málo času na svůj koníček podle vlastních slov má, je její handicap skvělý.

Kevin Costner: 11,4 • Roy McAvoy z kultovního Zeleného světa nemůže v našem výčtu chybět. Byť sám Costner tvrdí, že k jeho filmové postavě mu chybí o trochu víc než René Russo.

Tea Leoni: 12 • Americká herečka známá třeba z Jurského parku 3 je na první pohled překvapivě jednou z nejlepších žen na golfové „Celebrity Tour“. Na pohled druhý je to už překvapivé méně, protože golf je jejím největším koníčkem a v jejím šatníku bylo jednou naráz i čtrnáct párů golfových bot.

Clint Eastwood: 14,4 • Ještě jednou zopakujeme, že handicap je ze začátku tohoto roku. Což znamená, že tento devadesátiletý herec a režisér golfové hřiště „obejde rychleji“ než řada mnohem mladších kolegů ve zbrani.

Céline Dion: 17 • Kanadská zpěvačka, která se proslavila hlavně hitem My Heart Will Go On z filmu Titanic, je další z milovníků této hry, která zainvestovala do vlastního hřiště. A ani její handicap není z nejhorších.

Catherine Zeta-Jones: 24 • Britská herečka se svým manželem Michaelem Douglasem ve své době na hřišti trávila obrovské množství času a na její hře se to pozitivně projevilo. Byť začínala v pozdějším věku, vyšplhala se golfově mnohem výš mezi nejúspěšnější ženské celebrity.

Bill Gates: 24,1 • Ok, je to trochu záměr. Zakladatele Microsoftu a bývalého nejbohatšího muže světa dáváme nakonec, aby ‒ pokud s golfem třeba začínáte ‒ jste ho měli nejblíž. Na druhou stranu vězte, že třeba aktuálně má spoustu práce s charitou a vývojem vakcíny proti covid-19.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru