Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Archiv redakce

Jak vypadá život golfistů v éře covidu – 2. díl: Martin Křížek

PYŠELY Víc lidí podle něho umře na depresi a přejídání než na koronavirus, míní se zjevnou nadsázkou. Sám už přibral tři kila. A proto teď, když se nedá hrát, radí hýbat se. Host druhého dílu ankety také prozradí svůj recept proti koronaviru – ten vám bude chutnat!

Štafetu po Alanu Babickém dneska převzal Martin Křížek, prezident Loreta Golf Club Pyšely, kterému jsme položili stejnou sadu otázek. Věříme, že vám jeho odpovědi dodají povzbuzení, abyste v pohodě zvládali omezení karantény.

HrejGolf.cz: Jak osobně řešíte to, že se v Česku nedá chodit trénovat na hřiště?
Osobně mi trénovaní nechybí. Suchá příprava mi nevyhovuje a trénink bez následné hry mě nebaví. Proto celou zimu bez golfu vydržím.

HrejGolf.cz: Máte nějaké doporučení pro čtenáře?
Kdo má zahradu, může zkusit čipování kolem domu. Nesnažte se něco trefit (to vám moc nepůjde 😊), ale naopak se soustřeďte na to, ať něco nerozbijete!

HrejGolf.cz: Měl jste někdy nějakou dlouhou přestávku?
Naštěstí ne, jen počasí je pro mě limitem.

HrejGolf.cz: Jakou rutinu či přípravu děláte před první ranou na hřišti?
Pivo – někdy panáček – ideálně obojí. Pak puttování z prostoru okolo greenu – ne vždy ten green trefím a precizní práce patrem je základ úspěchu.

HrejGolf.cz: Jakým způsobem či cvičením se dokážete lépe koncentrovat nebo „odehnat“ zlé nebo nepříjemné myšlenky při hře?
Když hraji od začátku dobře, tak čekám, až se to pokazí. Potom si zanadávám a dám si cigaretku a smířím se s faktem, že jsem to pokazil. Když hraji od začátku špatně, tak si nadávám pořád, dám si cigaretku a smířím se s faktem, že to lepší nebude. Že bych hrál od začátku dobře a dohrál dobře, to se mi ale nestává moc často 😊

HrejGolf.cz: Jaký byste nyní doporučil golfistům, kteří nehrají, tréninkový režim?
Možná se zkuste hýbat – nevím jak vy, ale já jenom jím a piju. Jsou to teď takové další Vánoce. Přibral jsem už tři kila. Podle mě víc lidí asi umře na depresi a přejídání než na koronavir. Ukazuje se, že sport a pohyb člověk potřebuje víc, než by se mohlo zdát.

HrejGolf.cz: Jak se sám chráníte před možnou nákazou koronavirem?
Pivo – někdy panáček – ideálně obojí. Jinak samozřejmě vitamíny a hadr na puse.

HrejGolf.cz: Řekl byste čtenářům nějaké příznivé poselství?
Buďte zdraví a dávejte na sebe pozor a až to přejde, jděte si zahrát golf. Ideálně na Loretu – hřiště je ve špičkové kondici. Hezkou hru!


Magazín HrejGolf.cz postupně přinese pohledy různých osobností na to, jak si poradit s čekáním na zahájení golfové sezóny. Jejich rady, jak trénovat doma, posilovat kondičku nebo udržovat psychiku naladěnou na dobrou vlnu můžou být inspirací a posilou pro naše čtenáře.
Přečtěte si první díl s Alanem Babickým.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru