Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Pixabay

Ach ta pravidla, proč vůbec jsou? Díl druhý: Náprava škod

PRAHA Voda dokáže nejen potěšit, ale také způsobit pořádné komplikace. A to nejen při záplavách v přírodě, ale třeba i v textu o golfových pravidlech.

Ten o tom, že i na domácích golfových hřištích stále více lidí nedbá na dodržování pravidel měl upozornit na nejčastější nešvary a na problém sám. Leč kvůli nepřesnému popisu pravidel v textu odvedl od této věci pozornost.

Vodní překážky už golf nemá. Jsou to trestné oblasti

Redakce HrejGolf.cz se proto rozhodla uvést vše na správnou míru. V původním textu bylo nesprávně uvedeno několik věcí. Hlavně to, že pokud se hráč dostane do tzv. vodní překážky, nesmí založit při své ráně z ní hůl za míček. Od nového roku 2019 přišly ale změny. Pro hráče je dobrou zprávou, že už nemáme vodní překážky, jak se říká ve videu série Tap.In o nových pravidlech golfu, kterou připravili sportovní ředitel České golfové federace Luboš Klikar a generální sekretář ČGF Aleš Libecajt ve spolupráci s Golf Channel, místo nich ale máme trestní oblasti. A v nich si může hráč zkusit cvičné kontaktní švihy, dotknout se země, půdy v trestné oblasti a založit hůl před odehráním v trestné oblasti. Podrobnosti najdete ve videu zde na youtubovém kanálu ČGF.

Kromě novinek o hře z trestní oblasti se tuzemští hráči golfu mohou ve videích o pravidlech golfu dozvědět také to, jak nově spouštět míč do hry, jak se chovat na greenu nebo o nových způsobech vyznačování tzv. oblasti úlevy. Všechna videa ČGF o nových pravidlech golfu ze série Tap.In jsou k vidění zde. Pravidla pro golfovou hru platná od prvního ledna 2019 jsou ke stažení na webu federace (ve formátu PDF).

Pravidla se musí připomínat

To, že dodržování pravidel právě v golfu je dobré neustále připomínat, golfové kluby potvrzují. „Jde o to vhodnou formu upozorňovat, že golf je hra hlavně pro lidi, kteří jsou schopni dodržovat pravidla i mimo dohled spoluhráčů a rozhodčích,“ řekl pro HrejGolf.cz Otto Tauchman z broumovského klubu Grosshof. A jak místní komunitu hráčů klub ve znalosti pravidel podporuje? „Asi stejně jako v ostatních klubech ‒ několik členů má licenci rozhodčího. Navíc můžeme využít i toho, že máme mezi sebou i mezinárodního rozhodčího, který alespoň jednou ročně pro zájemce vede instruktáž o pravidlech přímo na hřišti,“ dodal Otto Tauchman.

Reklama
Obleceni na golf z golfchampion.cz

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Golfové servis a opravy z golfchampion.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru