Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Pixabay

Už je to venku. Zjistěte si, jaký je váš nový handicap

PRAHA Počasí láká vyrazit na hřiště a užít si partii golfu s přáteli, jenže současná koronavirová pandemie v Česku i v dalších zemích Evropy a světa, vystavila nejen golfu, ale i všem dalším aktivitám nekompromisní stopku. Když nic jiného, můžete si čerstvě zjistit, jakou hodnotu má váš nový handicap.

Znáte už svůj nový handicap? Vlastně otázka by zcela správně měla znít, zda znáte prokázanou herní dovednost hráče? Tak totiž zní doslovný a poněkud vznešeně neohrabaný oficiální překlad hodnoty vyjadřující herní úrovně hráče. Ale zůstaňme u mnoha roky osvědčeného handicapu, který je od letoška pro všechny golfisty světa počítaný stejným způsobem. A nově si můžete také zjistit, jakou konkrétní hodnotu má ten váš.

ČGF dokončila přepočty

Česká golfová federace dokončila přepočty a přechod na nový handicapový systém. A poté co technický server prošel odstávkou nutnou pro zavedení nového systému, je možné na webových stránkách ČGF zjistit, jakou hodnotu má právě váš handicap. Po zadání vašeho členského čísla, příjmení a speciálního kódu na vás „vyskočí“ nejen aktuální handicap, ale také historie vámi odehraných turnajů, vašich výsledků a údajů důležitých pro výpočet HCP.

Jen ve stručnosti, jak nový výpočet HCP funguje… Počítá se z osmi nejlepších výsledků z posledních dvaceti odehraných kol, přičemž pro oněch dvacet kol není žádné časové omezení. Záleží totiž na četnosti her každého jednotlivého golfisty. Někdo odehraje dvacet kol za dva měsíce, jiný za dva roky. Nově také přestaly existovat handicapové kategorie, kterých v minulosti bylo šest. Takže i hráči s handicapem nad 36 už budou mít u svých „čísel“ hodnotu s desetinou čárkou.

Ne všechno se změnilo

Naopak se ale nemění způsob, jakým se hrají a počítají turnaje. Takže zůstávají zachovány formáty na rány, na stableford, či maximální skóre, nebo jinou formu hry. Více jsme o změnách počítání handicapu psali v článku Zlomový rok pro golf. Na stránkách ČGF najdete všechny potřebné informace k tématice výpočtu a fungování nových handicapů doslova do posledního detailu v Pravidlech pro handicapy. Teď už se můžeme jen těšit na chvíli, kdy budeme moci vyrazit na hřiště.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru