Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: Pixabay

Tipy a sázky: Kaymer se vrátí v Dubaji na výsluní

PRAHA Znáte ten pocit, když v sobotu na třetí jamce lámete hole a o čtyřiadvacet hodin později hrajete jako – pravděpodobně poněkud světlejší – převtělení Tigera Woodse? U profesionálů obecně forma komíhá v poněkud delších periodách, model „co se nepovedlo dnes, zvládneš zítra” na ně nicméně občas napasovat jde.

Platí to i pro  okamžik, kdy vrcholí European Tour a pouhopouhý týden po Abú Dhabi – respektive nějaké úplně přesně čtyři dny – začíná prakticky ve stejných podmínkách, na podobném hřišti Dubai Desert Classic. A jako sázkaři nebo třeba jen fanoušci tak můžete hledat onoho zázračného muže, který si za 96 hodin udobřil golfové bohy. Nebo – možná racionálněji – vyvozovat, který golfista by si mohl o těch pár kilometrů dál přenést dobrou formu a tentokrát by se na něj mohlo usmát štěstí ve vrtkavém osudu vyvrcholení golfového turnaje, kde hrana neúspěchu pro špičkové profesionály často připomíná ostří břitvy. Takže jaká jsou specifika ve čtvrtek začínajícího turnaje, kdo je favorit a na koho si vsadit, protože by mohl překvapit?

Vyplatí se sledovat favority

Hřiště v Dubaji je 32 let starý areál nakreslený Karlem Littenem s parem 72 a délkou 6700 metrů. Experti o Majlisu tvrdí, že nabízí velmi velkorysé fairwaye a že i pokud tuto minete, „roughs“ nejsou tak zákeřné, v jaké podobě je můžete potkat jinde. Prvek nevyzpytatelnosti tak na toto pouštní hřiště přináší vítr, který je schopen vytvořit pro odpolední seanci úplně odlišné podmínky než pro ranní směnu. Velmi předčasné předpovědi počasí nicméně zároveň předpokládají, že tento faktor by měl do pořadí významněji eventuálně promluvit až během posledního dne, kdy už bude zrno odděleno od plev. Koho by tedy „golfově sázkařská Popelka” měla zařadit do pomyslného zrna?

Favority je třeba kupodivu hledat na vrchu výsledkové listiny z Abú Dhabi. Tam vyhrál Lee Westwood o dva údery před triem Fitzpatrick, Fleetwood a Perez. Za nimi o další dvě rány zůstal Oosthuizen, zbytek golfového pelotonu se pak dál řadil po jednom úderu. Sázkové kanceláře si výsledky přechroustaly tím způsobem, že příliš nevěří ve Westyho double (kurs 28,00) a podobně Perez patří jen do širší skupiny favoritů (26,00), naopak u Fleetwooda (8,00), Fitzpatricka (12,00) a Oosthuizena (13,00) předpokládají udržení formy a dávají jim největší naději na to, že by jim to v Dubaji mohlo takzvaně cinknout.

Kursy se nicméně ne vždy shodují s tím, na koho je výhodné vsadit. Na favority sázejí všichni, sázkové kanceláře to vědí a nenabízejí zrovna nejatraktivnější kursy, které budou dlouhodobě vydělávat. Zajímavé tipy je tak třeba na níže položených řádcích sázkové nabídky. Jedno takové nabízí jméno Martina Kaymera. Němec za sebou nemá nejskvělejší období, nicméně v Dubaji v minulosti třikrát vyhrál, v devíti případech z deseti prošel cuttem a dělené osmé místo z Abu Dhabi společně s loňským návratem prověřeného caddieho Craiga Connellyho by mohl znamenat návrat lepších časů. Druhým jménem hodným pozastavení je Paul Waring. Muž poněkud pod radarem drží sérií jedenácti finišů v TOP30, minulý týden se dělil o 12. místo sedm úderů za Westwoodem a  český kurs na něj i ve světle světového srovnání vypadá solidně. Pro poslední jméno sáhneme opět do Evropy, tentokrát k našim jižním sousedům. Bernd Wiesberger má v Dubaji míchané výsledky (v minulosti už byl v první desítce, loni neprošel cutem), dělené osmé místo z minulého týdne kdy se mu velmi nepovedla neděle a spadl z bedny by se nemusela opakovat. Forma tady je.

Mladíci mohou překvapit

Potenciálními králíky v klobouku by pak mohli být mladíci na European Tour „debutující.” Nor Victor Hovland v Abú Dhabí neprošel cutem, v Dubaji jej stále Fortuna vede v závěsu za širším polem favoritů v kursu 40,00, černým koněm by mohl být též japonský import Shugo Imahira, který na japonské Tour prožívá průlomovou sezónu. Toho české sázkovky v tuto chvíli nenabízí (v zahraničí kursy na něj lítají mezi 100-150).

Co tedy vsadit? Za mě si za prvé připomeňte článek na HrejGolf.cz o úspěšném sázení na golf, který připomíná, že sázky na golf jsou střelbou na velmi vzdálený terč a pokud nemáte vlastní supertip (vždy je lepší prohrát s vlastní hlavou než s cizími myšlenkami) a chcete se inspirovat, zkuste něco z následujícího aneb moje tipy:

Martin Kaymer – Winner – Fortuna – 35,00
Paul Waring – Top 10 – Synottip – 5,50
Bernd Wiesberger – Top 5 – Tipsport – 6,00

Nicméně, ať to dopadne jakkoliv, užijte si golf : ). Hodně štěstí na obou frontách. Sázkové i divácké.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru