Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Hořehledy logo 2
Horydoly logo 2
19. jamka logo 2
Foto: archiv Sabiny Štaubertové

Jak vypadá život golfistů v éře covidu – 6. díl: Sabina Štaubertová

PRAHA Těžké chvíle, které nastaly nejen v Česku kvůli šíření virové pandemie, by si přála umět využít, jak říká, ve prospěch nás všech. A aktivitou, která podle ní pomáhá mít respekt vůči ostatním i zahnat chmurné myšlenky, je golf. Sabina Štaubertová, mimo jiné také finalistka soutěže Miss golf.

Se Sabinou jsme se seznámili prostřednictvím fotosoutěže HrejGolf.cz. Sama o sobě říká, že nehraje golf dlouho, ale prý se k němu dostala díky pořekadlu „Za vším hledej chlapa“. Poprvé golfovou hůl držela před třemi lety a největší zásluhu na tom měl její současný partner, který je profesionálním caddy na European Tour a současně i výborným golfistou. Sabina ho potkala v letadle a protože je prý velice akční, chtěla vědět, co na tom golfu vlastně má. Koupila proto balíček pro začátečníky v areálu na pražském Rohanském ostrově a samozřejmě golfu propadla.
Sabina Štaubertová od střední školy působí v komerčním modelingu, zejména natáčení reklamy. Za svůj velký golfový milník považuje účast v soutěží Miss golf. Když ji na odpališti oslovila ředitelka soutěže Wanda Vorlová, která ji svým nadšením přesvědčila o účasti v soutěži, neváhala.

HrejGolf.cz: Jak jste osobně řešila to, že se v ČR nedalo ještě do nedávna chodit trénovat na hřiště?
V době karantény jsem se soustředila na osobní rozvoj. Četla jsem knihy, které byly dlouhou dobu odložené v knihovně. Nechybělo cvičení jógy, běh, jízda na koni i učení španělštiny. Konkrétně jóga napomáhá zlepšit koncentraci, což pak následně mohu využít na hřišti. Bylo tady spoustu věcí, které se během pracovního procesu odkládaly a teď to byla příležitost je zvládnout a zvolnit.

HrejGolf.cz: Máte nějaké doporučení pro čtenáře pro takové momenty?
Narazila jsem na spoustu golfových knih od zahraničních autorů, které stojí za pozornost. Skládání puzzle je další relaxační aktivita. Udržuje mysl aktivní a podporuje koncentraci, která je pro golf klíčová. Nebo jen tak relaxovat a užívat si volna s rodinou.

HrejGolf.cz: Měla jste někdy nějakou dlouhou přestávku?
Má nejdelší přestávka trvala od narození až do roku 2017, jelikož jsem v tomto roce poprvé držela golfovou hůl v ruce. Mám pocit, že mám hodně co dohánět. Proto musím poctivě trénovat. 😊

HrejGolf.cz: Jakou rutinu či přípravu děláte před první ranou na hřišti?
Začínám alespoň krátkou rozcvičkou, abych místo radosti ze hry neodešla se zablokovanými zády.

HrejGolf.cz: Jakým způsobem či cvičením se dokážete lépe koncentrovat nebo „odehnat“ zlé nebo nepříjemné myšlenky při hře?
Vzhledem k tomu, že golf nehraji mnoho let a jsem stále na začátku je pro mě velký stres, když jsem ve skupině s cizími lidmi. Myslím na to, abych prvním odpalem nevypadala jako úplné nemehlo. Proto jsem upřímná a žádám ostatní o trpělivost. Nemá cenu nic předstírat a současně ze mě opadne ten prvotní stres. Při samotné hře se pak snažím oprostit od myšlenky na odpal nebo na to, jaká by měla být technika, kterou se učím na driving range. Já si chci hru hlavně užít!

HrejGolf.cz: Jaký byste doporučila golfistům, kteří nemohli hrát, nyní tréninkový režim?
Vytvořit si týdenní plán, každodenní rutinu a dodržovat ji. Připravit si doma dle možností puttovací dráhu. Výborné jsou také online lekce, podle kterých se dá zlepšit postoj i švih. V neposlední řadě zapojit kardio. Velká výhoda je neustálé připojení k internetu, tak proč ji nevyužít k přípravě na hřiště?

HrejGolf.cz: Jak se sama chráníte před možnou nákazou koronavirem?
Dodržování hygienických zásad je základ. Snažím se vyhýbat kontaktu s lidmi, které neznám, dodržovat odstup a být zodpovědná. Je pro mě nejdůležitější, abych eventuálně nikoho já sama nenakazila. Hlavně rizikovou skupinu, babičku, rodiče či přátele, kteří mají astma.

HrejGolf.cz: Řekl byste čtenářům nějaké příznivé poselství?
Přála bych si, abychom těžké chvíle uměli využít v náš prospěch s trpělivostí a respektem k lidem kolem nás. Golf je skvělá aktivita, kterou dokážeme vyhnat pesimistické myšlenky. Nejlepší na golfu je, že můžete začít v jakémkoliv věku.


Magazín HrejGolf.cz postupně přinese pohledy různých osobností na to, jak si poradit s čekáním na zahájení golfové sezóny. Jejich rady, jak trénovat doma, posilovat kondičku nebo udržovat psychiku naladěnou na dobrou vlnu můžou být inspirací a posilou pro naše čtenáře.
Přečtěte si první díl s Alanem Babickým, druhé pokračování s Martinem Křížkem, třetí s Klárou Spilkovou nebo čtvrté s Vladimírem Kočím. V pátém dílu seriálu odpovídá Jan Bitvar.

Reklama

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru