Děkujeme našim VIP partnerům za podporu

Foto: Archiv redakce

Jak vypadá život golfistů v éře covidu – 7. díl: Martin Kopčák

PRAHA Život je sinusoida, zhodnotil omezení volného pohybu, které v Česku kvůli pandemii koronaviru do nedávna platilo Martin Kopčák, generální ředitel PilsnerGolf Resort Hořehledy. Tvrdí ale, že nehrát golf tři neděle, tedy tak dlouho, jak trvala ona karanténa, není pro rekreační golfisty v tuzemsku žádná tragédie.


Podle Martina Kopčáka to představuje asi jednu návštěvu golfového resortu. Sám dobu, kdy se nesmělo chodit na hřiště, byť u něj sám bydlí, vyplnil dle vlastních slov přípravou golfových domácích úkolů. A hráčům golfu, parafrázovanými slovy bývalého ministra kultury Pavla Dostála vzkazuje: „Milí golfisté, nechť vám všechny momentální nepříjemnosti políbí pr*el a pojďte si zahrát! Než nám to zase zakážou.“

HrejGolf.cz: Jak jste osobně řešil to, že se v ČR nedalo do nedávna chodit trénovat na hřiště?
Nijak dramaticky. Tím, že je golf každodenní náplní mého života a na golfovém hřišti i bydlím, tak mi nemožnost jít odpálit pár míčků nikterak nevadila. Zároveň jsem část svého „karanténního“ programu věnoval přípravě golfových domácích úkolů pro naše členy, především tedy děti, ve formě turnaje Obývák Cup. Děti měly různé úkoly (driblování, dráha pro golfový míček atd.) a do Velikonočního pondělí měly udělat poslední, finálový – marketingový hackatlon – vytvořit prezentaci našeho resortu tak, aby obsahoval to, co na golfu a Hořehledech mají ze všeho nejradši.

HrejGolf.cz: Máte nějaké doporučení pro čtenáře pro takové momenty?
Těm náruživým doporučuji žvýkat gripy, případně „ožužlávat provéčka“. A nám ostatním se zas tak moc nestalo. Vždyť golf jsme nemohli hrát zhruba tři týdny. To je pro většinu rekreačních golfistů v ČR zrušená jedna jediná návštěva.

HrejGolf.cz: Měl jste někdy nějakou dlouhou přestávku?
V podstatě každý druhý den končím tím, že házím svůj bag do rybníku na druhé jamce. Ale vím, že nejpozději ráno bych ho šel zase lovit ven. Život golfisty je sinusoida, občas hrajeme skoro pořád, občas na to měsíc nesáhneme. Já si většinou naordinuji golfovou pauzu doprostřed sezony, kdy zhruba měsíc na hole nesahám. Abych si od nich odpočinul a abych se na ně pak víc těšil. A pak samozřejmě zdravotní omezení vyvolaná nějakými těmi zraněními – vyhozené rameno z volejbalu, rozdrcený palec ze zatloukání kůlů ke kompostu atd.

HrejGolf.cz: Jakou rutinu či přípravu děláte před první ranou na hřišti?
Nemám žádnou, pokud tedy to samo o sobě neznamená rutinu:-). Snad jen to, že skórkarty zásadně předávám doprava, protože cokoli se v této republice dělalo doleva, tak stálo za prd.

HrejGolf.cz: Jakým způsobem či cvičením se dokážete lépe koncentrovat nebo “odehnat” zlé nebo nepříjemné myšlenky při hře?
Jedna z krás, které mě ke golfu neustále táhnou, je ta koncentrovaná smršť emocí zabalená do okamžiků trvajících zlomky vteřiny. A já jsem emotivní člověk v dobrém i špatném slova smyslu. Umím se hlasitě radovat i ještě hlasitě se nemít rád. A myslím si, že ke sportu emoce patří a dávám jim volných průchod. A ano, občas je velmi náročné se mnou hrát, a i to je pro mě závazek, že mohu být ještě lepší. Takže zaháněním negativních myšlenek nebo koncentrací se příliš nezabývám. Já prostě hraju.

HrejGolf.cz: Jaký byste doporučil golfistům, kteří teď nehráli, tréninkový režim?
Jak jsem podotkl výše – pamatuji sezóny, kdy v Hořehledech ještě v květnu ležel sníh a když se na Velikonoce otevíralo, byl to svátek. Takže netřeba ať nějak speciálně trénují. Hlavně pojďte hrát, než nám to zase třeba zavřou!

HrejGolf.cz: Jak se sám chráníte před možnou nákazou koronavirem?
Asi jako každý normálně uvažující občan této republiky – respektuji nošení ochrany úst a nosu, minimalizuji kontakt s okolím a dodržuji základní hygienické návyky.

HrejGolf.cz: Řekl byste čtenářům nějaké příznivé poselství?
Dovolím si volně parafrázovat bývalého ministra kultury Pavla Dostála: „Milí golfisté, nechť vám všechny momentální nepříjemnosti políbí pr*el a pojďte si zahrát!“


Magazín HrejGolf.cz postupně přinese pohledy různých osobností na to, jak si poradit s čekáním na zahájení golfové sezóny. Jejich rady, jak trénovat doma, posilovat kondičku nebo udržovat psychiku naladěnou na dobrou vlnu můžou být inspirací a posilou pro naše čtenáře.
Přečtěte si i první díl ankety s Alanem Babickým, druhé pokračování s Martinem Křížkem nebo třetí s Klárou Spilkovou. Ve čtvrtém dílu odpovídá na anketní otázky Vladimír Kočí, v pátém Jan Bitvar a v šestém Sabina Štaubertová.

Reklama
Golfové hole z online obchodu Golfchampion.cz

Líbil se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn
Golfové servis a opravy z golfchampion.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PřihlaSte se k odběru našeho newsletteru